w

“Zakazana” wersja Minecrafta, która nadal wywołuje wśród graczy niepokój. Czym jest Error 422?

W świecie Minecrafta jest wiele różnych mitów, z których tym najpopularniejszym jest cała historia o Herobrine. To jednak nie wszystko.


Minecraft jest przesiąknięty dziwnymi, nie do końca wyjaśnionymi historiami, a właśnie do takich historii można zaliczyć opowieść o Minecraft Error 422, nieudanej aktualizacji, która zaczęła żyć własnym życiem.

Erorr 422 nadal uchodzi za zbanowaną, wręcz zakazaną wersję Minecrafta, której oryginał jest naprawdę trudno znaleźć. Czym jest ten Error 422 i jaka historia za tym stoi?

Zakazana wersja Minecrafta

Początek tej historii miał miejsce w rosyjskim Internecie. Często jednak można znaleźć różne wersje tego, od czego w ogóle się to zaczęło. Według rosyjskiego Internetu, w styczniu 2020 roku jeden z graczy otrzymał na Discordzie wiadomość od innego użytkownika zawierającą link do filmu o tytule “”M̶i̶n̶e̶c̶r̶a̶f̶t̶ ERR422 54 45 53 54”. W opisie znajdował się odnośnik do pobrania tej wersji.

Druga historia jest dopowiedziana już przez youtuberów, którzy twierdzą, że to zbanowana wersja Minecrafta, którą Mojang musiało wycofać, bo zaczęła żyć własnym życiem. Jak to wygląda w praktyce? Przed obejrzeniem poniższego filmiku warto ściszyć telefony.

Cała gra jest zbugowana, zawiera mnóstwo błędów, glitchów, a postacie zachowują się bardzo nienaturalnie.

Fakty są takie, że jest to naprawdę niepokojąca wersja Minecrafta, przepełniona błędami i różnymi niewyjaśnionymi zjawiskami. Można tu spotkać postacie bez głów:

Kompletnie zbugowane elementy świata, takie jak chociażby kaktusy zawieszone nad ziemią:

I błędy nawet nie tyle na ekranie, ile w samym interfejsie. Już na powyższych grafikach możecie zauważyć, że serduszka nad ekwipunkiem są dość… dziwne.

Rozgrywce towarzyszą naprawdę niepokojące zjawiska, takie jak szum bądź irytujące dźwięki. Czym to jest tak naprawdę? Nie jest to ani zbanowana, ani zakazana wersja gry. Stworzyli ją rosyjscy gracze tak po prostu, bez większego powodu. Ponieważ temat był niesamowicie lotny, to w 2020 roku stał się popularny, a dzisiaj dociera także na polskiego TikToka.

Przez te kilka miesięcy wokół wersji 422 powstało wiele mitów i legend. Mojang jednak nie miał z tym nic wspólnego, nie była to usunięta wersja gry.