w

Gracze Minecrafta poznali dokładną datę premiery drugiej części update’u Caves & Cliffs

Jaki jest dokładny termin premiery wersji 1.18 – drugiej części aktualizacji jaskiń i klifów?


Ostatnia aktualizacja 1.17, która trafiła do Minecrafta już jakiś czas temu, miała być ogromnym przełomem. Poza mocno zmienionym generatorem świata gracze mieli otrzymać liczne nowe biomy oraz bloki, zwiększony miał zostać limit budowania zarówno w górę, jak i w dół oraz liczne nowe bloki.

Ostatecznie twórcy zmuszeni byli podzielić aktualizację na dwie części, a jeszcze później okazało się, że jedna z głównych atrakcji zostanie przeniesiona do wersji 1.19 – podziemny biom Deep Dark. Koncept na biom uległ jednak znaczącym poprawkom i twórcy postanowili znacznie lepiej go wykorzystać (Deep Dark w Minecraft: Podziemne miasta, nowy mob Warden, nowe bloki i więcej).

Wersja 1.18, która zawierać ma generator świata uzupełniający bloki z wersji 1.17, wkrótce trafi w ręce graczy. Jaka jest jego dokładna data premiery?

Kiedy pojawi się wersja 1.18?

Na oficjalnym profilu Minecrafta na Twitterze pojawił się wpis informujący o dokładnej dacie premiery drugiej części zapowiadanej podczas wydarzenia Minecraft Live 2020 aktualizacji jaskiń i klifów – 1.18. Kiedy się pojawi?

Zaznaczcie swoje kalendarze i zacznijcie ćwiczyć pełne podziwu westchnienia. Druga część aktualizacji Caves & Cliffs debiutuje w pełnym splendorze 30 listopada!

Gracze otrzymają więc wersję 1.18, która zawiera między innymi generator świata obejmujący nowe górskie oraz podziemne tereny, już za niecałe dwa tygodnie. Gracze, którzy nie chcą czekać już teraz, mogą przetestować wersję Pre-release, zawierającą wszystkie nowości.