w

Znana postać z kultowego anime przeniesiona do świata Minecraft. Będą ją kojarzyć miłośnicy memów

Postać oraz ruchy z popularnego anime odtworzone w Minecrafcie.


Anime JoJo’s Bizarre Adventure to znana seria, która od lat jest obecna w popkulturze. Manga i animacja już od dawna nie są znane tylko ze względu na charakterystyczną kreskę czy bohaterów, ale również przez wiele charakterystycznych powiedzonek czy memicznych scen. Sporą popularność zyskała również ścieżka dźwiękowa, a motywy bohaterów coverowane były na wiele sposobów, w tym również w świecie Minecraft.

Dziś większość miłośników memów kojarzy twarze znane z anime lub słynne powiedzenie “Is This a JoJo Reference?”. Jeden z graczy postanowił przejść o krok dalej i przeniósł jedną z kultowych postaci z serii do sześciennego świata Minecraft.

Star Platinum w Minecraft

Gracz o nicku CubeDeveloper postanowił odwzorować postać ze znanej serii anime JoJo’s Bizarre Adventure.

Star Platinum to Stand Jotaro Kujo. Jego debiut można było zaobserwować w sezonie Stardust Crusaders. Stand znany jest z dużej siły i swoich charakterystycznych ataków pięściami. Zapewne większość fanów anime kojarzy jego wygląd, jak i znane okrzyki “Ora Ora Ora”.

Autor projektu Star Platinum w Minecrafcie odwzorował zarówno wygląd postaci, jak i to, że może chronić gracza (atakować wrogie stwory) lub wpływać na pobliskie otoczenie (niszczyć bloki).

Star Platinum poza atakami pięściami, może użyć także zdolności “The World”, która może zatrzymać czas na krótką chwilę. Efekt zatrzymania czasu również widać na załączonym filmiku.

Autor zaznacza, że w przyszłości do paczki będzie wprowadzone więcej contentu, a sam mod jest dostępny do pobrania na popularnej stronie planetminecraft.com.

Więcej standów zostanie dodane z czasem. Kolejnym na liście jest The World (stand Dio), ponieważ powinien być stosunkowo prosty do dodania.

Praktycznie wszystkie komentarze, które można znaleźć pod wpisem, schlebiają autorowi, a jeden z nich dosłownie mówi, że jest to najlepsza modyfikacja do Minecrafta powiązana z JoJo, jaką widział.