w

Zwiastun jednego z trzech mobów Minecrafta, na którego gracze będą mogli głosować

Mojang podzielił się z fanami krótkim filmikiem, który opisuje pierwszego moba, na którego będzie można głosować podczas Minecraft Live.


Minecon lub wydarzenie Minecraft Live, które miało miejsce w zeszłym roku i odbędzie się również w tym, pokazuje nowości, które twórcy w najbliższym czasie planują wprowadzić do gry. Podczas eventów tradycyjnie ma również miejsce głosowanie na jednego z trzech mobów, który następnie zostanie dodany do Minecrafta. W zeszłym roku Mob Vote zwyciężył Glow Squid. Jego rywalami byli Iceologer oraz Moobloom.

Na kogo gracze będą mogli głosować tym razem? Mojang zaczął dzielić się krótkimi klipami, w których prezentowane są poszczególne stwory, a pierwszym z nich jest Glare. Czym się charakteryzuje?

Jakim mobem jest Glare?

Nadchodząca do Minecrafta aktualizacja znacząco wpłynie na to, jak wygląda świat gry. Glare będzie szczególnie przydatny jeśli chodzi o nowe jaskinie. Te będą znacznie większe, a duże otwarte przestrzenie sprzyjają czyhającym na gracza niebezpieczeństwom.

Glare ma być przyjaznym dla gracza stworzeniem, które wskazuje mu nieoświetlone i niebezpieczne miejsca.

Z pewnością jesteś Glare – mobem, który informuje graczy, kiedy znajdują się w obszarze, który jest wystarczająco ciemny, aby potwory mogły się w nim pojawiać. Glare leci w ciemne miejsce, aby zapewnić Ci przydatne informacje. Kiedy robi się “zrzędliwy”, daje znak, że jest tam wystarczająco ciemno dla groźnych stworów. Możesz również zabrać go ze sobą!

Mob będzie podążał za graczem i jest jednym z niewielu, które są w stanie pomóc mu w przygodach. Wydarzenie Minecraft Live będzie miało miejsce już za kilka dni, a samo głosowanie odbędzie się 16 października o godzinie 18:00 (12:00 czasu EDT).