Błąd podczas walk w Pokemon GO. Warto o nim wiedzieć, bo można się nieźle zdziwić

Pokemon Go

Reklama

Gracze Pokemon GO odkryli pewien bug, który pojawia się podczas walk.


Pojedynki w grze mobilnej od Niantic są mocno uproszczone względem tego, co fani znają z konsolowych wersji kieszonkowych stworków. W Pokemon GO dostępne jest o wiele mniej ataków, a podczas potyczek gracz ogranicza się do ruchów fast i charge. Można użyć także tarczy, by ochronić się przed obrażeniami wroga, ale na tym cała taktyka się kończy.

Dlatego tak istotne jest dobieranie odpowiedniego typu Pokemona i patrzenie na to, jakie obrażenia kontrują konkretne stworki. Prawie każdy fan tego tytułu wie tak podstawowe rzeczy, jak to, że woda zwalcza typ ognisty, a ataki ogniem świetnie działają na typ trawiasty.

W grze pojawił się pewien błąd, który zdezorientował społeczność. Jest on bezpośrednio związany z typem ataków, ale na szczęście wszystko wygląda gorzej, niż jest w rzeczywistości.

Reklama

Błąd podczas walk w Pokemon GO

Reklama

Jeden z użytkowników Reddita stworzył wątek, w którym zapytał społeczność o to, co dzieje się w jego rozgrywce. Gracz zauważył, że coś mocno jest nie tak, ponieważ walcząc z Noctowl widział cały czas powiadomienie, że jego ataki nie są efektywne („Not Very Effective”), mimo że stosował ruchy typu electric i rock, które powinny zadawać 160% obrażeń.

Okazuje się, że w Pokemon GO istnieje bug, który z jakiegoś powodu wyświetla niewłaściwe oznaczenia ataków. Gracze wyjaśnili autorowi wątku, że jest to błąd wizualny, który wyświetla informację „Not Very Effective” niezależnie od tego, czy zadawane obrażenia są wysokie czy nie.

Wydaje mi się, że w ostatnim czasie pojawia się taka usterka wizualna. Widziałem ją nie raz w rajdach. Wcześniej walczyłem z Chansey i nagle okazało się, że ataki typu fighting nie są efektywne przeciwko typowi normal.

Gracze żartowali, że nie ma co obwiniać twórców, ponieważ „gra dalej jest we wczesnym dostępie”, a „Niantic to tylko mała, niezależna firma”.

Usterka pewnie zostanie wkrótce naprawiona. Na szczęście jest to jedynie bug wizualny i nie ma wpływu na realny przebieg walki. Nie ma się więc co stresować, gdy w czasie rajdu pojawi się powiadomienie, że dany atak nie działa zbyt dobrze.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej