w

Fanowskie koncepty na ulepszenie rajdów w Pokemon GO. Jak je ulepszyć?

Gracze zaproponowali dwa pomysły, które mogłyby usprawnić rajdy w Pokemon GO.


Rajdy w Pokemon GO to świetna okazja na złapanie przeróżnych stworków, również w wersji shiny. Niektórzy robią je głównie dla legendarnych Pokemonów, które świetnie prezentują się w zgromadzonej kolekcji (a w końcu niejeden gracz chce, by jego Pokedex był pełen unikatowych pozycji). Rajdy w grze dzielą się na różne tiery, przez co gracze mogą wybrać sobie poziom trudności – od wymagających 5-gwiazdkowych, po łatwe 1-gwiazdkowe, które można zrobić solo.

Co można byłoby poprawić w aktualnych rajdach?

Pierwszy pomysł usprawniający Pokemon GO dotyczy czasu oczekiwania na walkę. Jak pewnie część osób zdążyła zauważyć – przed bitwą trzeba odczekać odpowiednią ilość sekund. Czas ten przeznaczony jest na dobranie drużyny lub wyleczenie swoich stworków. Oczywiście chwila skupienia przed rajdem jest wskazana, jednak w przypadku 1-gwiazdkowych tierów może być to nużące. Zazwyczaj gracze pokonują takiego przeciwnika w kilkanaście sekund, a wystarczy do tego jedna dobra kontra (także długie zastanawianie się nad wyborem Pokemonów nie jest konieczne).

Zdaniem wielu w czasie lobby powinien być dostępny przycisk „GO”, który rozpoczyna rajd, jeśli wszyscy gracze są już gotowi – w przypadku najłatwiejszych walk najczęściej byłoby to natychmiastowe, ponieważ w lobby byłby tylko jeden gracz. Zaoszczędziłoby to sporo czasu i może zachęciło niektórych do częstszego próbowania rajdów z jedną gwiazdką.

ZOBACZ – Dlaczego Pokemon GO tak mocno odżyło w 2020 roku i odzyskało popularność?

Drugi koncept dotyczy ilości graczy w lobby, która wyświetlałaby się w zakładce „Raid”. Autor pomysłu – AyItsmert – stworzył grafikę, która pokazuje, jak mniej więcej mogłoby to wyglądać w grze.

Jak widać, takie rozwiązanie pozwoliłoby na szybkie sprawdzenie, które rajdy cieszą się zainteresowaniem i warto do nich dołączyć. Jest to szczególnie dobre dla graczy, którzy wychodzą na Pokemony bez znajomych, wtedy jedyną opcją pokonania trudniejszego rajdu jest dołączenie do innej grupy.

Użytkownicy Reddita bardzo pochwalili pomysł, twierdząc, że coś takiego powinno być w grze od dawna.

Świetny pomysł, pracuję w bardzo ruchliwej okolicy, gdzie zawsze jest po 8-9 rajdów w tym samym czasie i trudno jest mi sprawdzić indywidualnie każdy z nich.

Można byłoby też dodać przycisk „interested”, który pokazywałby, że jesteś zainteresowany danym rajdem. Gdy zbiorą się na nim inne osoby – dostaniesz powiadomienie i będziesz mógł dołączyć, np. używając Remote Raid Passa.

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go