w

GO Fest Battle Challenge. Wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym evencie w Pokemon GO

Z czym związany jest najnowszy event w Pokemon Go?


Poprzedni event zakończył się parę dni temu (zobacz: Szczegóły nowego eventu związanego z GO Fest w Pokemon Go. Wszystko, co trzeba wiedzieć). Przyszedł czas na kolejne wyzwania dla trenerów Pokemon. Tym razem wszystko kręciło się będzie wokół Teamu Rocket. Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu, jakie misje czekają na graczy i co można z nich zdobyć?

GO Fest Battle Challenge – zadania, nagrody i nowe pokemony

10 lipca 2020 wystartowało nowe wydarzenie w Pokemon Go, które potrwa do 15 lipca 2020. Motywem przewodnim eventu jest Team Rocket, z którym trzeba będzie walczyć, by zdobyć atrakcyjne nagrody.

W grze pojawiły się 4 zestawy misji, 3 podstawowe oraz jeden elitarny – Battle Elite Challenge. Z podstawowego zestawu gracze mogą otrzymać m.in. Hyper Potiony, Rare Candy czy Max Revive’y. Pokemonami, które dostanie się za wykonanie questów, są Hitmonlee i Absol.

Elitarne wyzwanie polega głównie na pojedynkach z Teamem Rocket – po stoczeniu określonej ilości walk gracze otrzymają zestaw potionów różnego typu, 500 XP, 500 stardustu oraz 5 malinek.

ZOBACZ – Zapraszanie znajomych do raidu w Pokémon Go zostało opóźniane na czas nieokreślony

Kolejną atrakcją wydarzenia są nowe typy pokemonów, które będą częściej pojawiały się dziko lub wykluwane z jajek. Jako że event dotyczy Zespołu R, to gracze częściej napotkają na swojej drodze pokemony typu Poison i Dark, np. Ekansa czy Koffinga.

Aktywny będzie również boost spawnu wersji shiny m.in. Venipede’a, Venonata, Trubbisha, Weedle’a, Grimera i wiele więcej (wszystkie shiny wersje, które pojawią się częściej w okresie wydarzenia, są umieszczone na grafice poniżej).

W czasie eventu pojawią się również balony o kształcie Meowtha, po kliknięciu których aktywuje się walka z Jessie i Jamesem (więcej o atrakcjach związanych z tą dwójką można przeczytać tutaj: W Pokemon GO pojawili się Jessie i James z Teamu Rocket. Wszystko, co trzeba o nich wiedzieć).

Aktualny event działa na tej samej zasadzie co poprzedni – jeśli milion graczy z każdego teamu wykona wszystkie zadania (nie licząc Battle Elite Challenge), spawn konkretnych pokemonów w czasie Pokemon Go Fest 2020 zostanie zwiększony.

ZOBACZ – Pokemon Unite to konkurencja dla League of Legends. MOBA z pokemonami w roli głównej

Poniżej znajduje się rozpiska liderów teamu Rocket – Cliffa, Arlo, Sierry i Giovanniego.

,

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go