w

Go Fest Friendship Challenge w Pokemon Go. Wszystko, co trzeba wiedzieć

Z czym związany jest najnowszy event w Pokemon Go?


Do Pokemon Go trafia nowe wydarzenie powiązane ze znajomymi w grze. Event wystartował w piątek 17 lipca i potrwa do środy 22 lipca. Tak jak w przypadku poprzednich wydarzeń – gracze z całego świata otrzymali zestaw nowych misji, szansę na zdobycie nowych shiny pokemonów czy kilka innych ciekawych atrakcji.

Go Fest Friendship Challenge – zadania

Nowy event to świętowanie przyjaźni zarówno między graczami, jak i trenerem i jego buddym – towarzyszącym pokemonem. Większość misji zależna jest albo od prezentów wysyłanych do innych użytkowników, albo interakcji z buddym – zabawą z nim, zdobywaniem serduszek czy cukierków.

Wśród nagród, poza standardowymi pozycjami jak dodatkowy XP czy stardust, pojawiły się dwa pokemony – Petilil i Raichu w wersji Alolan.

Spis wszystkich misji znajduje się poniżej:

Alolan Raichu

ZOBACZ – W Pokemon GO pojawili się Jessie i James z Teamu Rocket. Wszystko, co trzeba o nich wiedzieć

Aktualny event działa na tej samej zasadzie co poprzedni – jeśli milion graczy z każdego teamu wykona wszystkie zadania, spawn konkretnych pokemonów w czasie Pokemon Go Fest 2020 zostanie zwiększony. W tym przypadku są to:

  • Team Valor – Litwick
  • Team Mystic – Dratini
  • Team Instinct – Togetic

Bonusowe zadania, czyli Elite (Friendship) Challenge, nie liczą się do wyzwania.

Dodatkowo w grze na czas eventu pojawi się wakacyjna wersja Pikachu. Od teraz w Pokemon Go dostępna jest shiny wersja Bellsprouta, a do złapania będzie możliwy Petilil – szczególnie w czasie słonecznej pogody. Po zrobieniu zdjęć na trenerów czekają ciekawe niespodzianki.

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go