w

Gracze Pokemon GO doczekali się systemu tagowania. Jak wygląda i do czego się przydaje?

Trenerzy Pokemon dostali wyczekiwaną opcję tagowania zebranych Pokemonów.


Ponad miesiąc temu pojawiły się pierwsze przesłanki o tym, że do gry trafi system tagowania (zobacz: Do Pokemon GO trafi system tagowania. Dlaczego gracze są zachwyceni nadchodzącymi funkcjami?). Gracze wyobrażali go sobie na przeróżne sposoby, zastanawiając się, co twórcy zaplanowali dla swoich trenerów.

Jedno jest pewne – system tagowania był potrzebny od dłuższego czasu, ponieważ po 4 latach gry masa osób posiada tysiące stworków na swoim koncie i przebijanie się przez długą listę bywało męczące. Oczywiście istniały sposoby na sztuczne grupowanie dzięki modyfikowaniu imion Pokemonów, jednak ten sposób nie każdemu się podobał.

Jak prezentują się oficjalne zmiany w sposobie wyszukiwania i co jeszcze można w nich poprawić?

Łatwiejsze przeglądanie listy Pokemonów

Nowy system grupowania zebranych stworków wywołał wiele emocji. Teraz nie tylko łatwiej poruszać się po liście schwytanych Pokemonów, ale można w prosty sposób sprawdzić sporo statystyk lub pochwalić się nimi wśród znajomych.

Dodane kategorie dzielą się na różne typy. Wśród nich znaleźć można oczywiście wersje shiny czy legendarne stworki, ale w łatwy sposób wyszuka się również Pokemony, które można ewoluować nie tylko zwyczajnie, ale także do Mega Ewolucji.

Do tego istnieje dodatkowo podział ze względu na typ, region, a nawet ilość gwiazdek.

Oczywiście tagi można łączyć. Ktoś chce wyszukać np. shiny Pokemony z regionu Kanto, które mogą mieć Mega Ewolucje? Nic nie stoi na przeszkodzie.

Gra zapisuje również ostatnio wyszukiwane tagi (także ich grupy), więc w łatwy sposób można szybko powrócić do niedawnego przeszukiwania dzięki kategorii „Recent”.

ZOBACZ – Poradnik do aktualnych rajdów w Pokemon GO – kto pojawi się jako boss w ramach Kalos Celebration?

Co proponują gracze?

Część osób uznała, że o ile wprowadzone zmiany są zdecydowanie przydatne i były od dawna potrzebne, to wciąż nowy system nie jest idealny. Wielu graczy zaproponowało więcej kategorii, które ich zdaniem niesamowicie ułatwiałyby poruszanie się po liście Pokemonów. Oto najciekawsze propozycje:

  • Pokemony posiadające ataki typu Legacy
  • Pokemony posiadające ataki typu Exclusive
  • 0% IV
  • TM Frustration
  • najlepsze ataki względem typu
  • Pokemony do bronienia Gymów
  • Pokemony do atakowania Gymów
  • Pokemony pod ligi Great, Ultra i Master

Nie da się zaprzeczyć, że wprowadzenie kategorii pod względem ataków byłoby sporym ułatwieniem dla osób, które często biorą udział w walkach o Gym czy w lidze Pokemon.

Ciekawym pomysłem jest również grupowanie stworków, które posiadają limitowane ataki – nie tylko ze względu na walkę z innymi, ale także przez to, że dla wielu osób stanową one element kolekcjonerski i zapewne niejeden trener chciałby pochwalić się tym, ile ekskluzywnych ataków udało mu się uzbierać.

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go