w

Gracze Pokemon GO mają pewien problem. Chcieliby, by Dni Społeczności zostały wydłużone

Społeczność Pokemon GO narzeka na czas trwania Community Day.


W ubiegły weekend odbył się sierpniowy Dzień Społeczności, którego bohaterem był galariański Zigzagoon (zobacz: Szczegóły dzisiejszego Galarian Zigzagoon Community Day w Pokemon GO. Wszystko, co trzeba wiedzieć). Stworek ten jest lubiany przez wiele osób, więc gracze ucieszyli się, że to właśnie on dostał swój własny event.

Niestety od jakiegoś czasu wydarzenia Community Day są skrócone i zamiast 6 godzin, trwają 3. Według niektórych taka zmiana jest korzystna, ponieważ ich zdaniem mało kto grał przez całe 6 godzin i końcówka eventu robiła się już nudna.

Nie oznacza to jednak, że nie ma sporej grupy graczy, która mocno narzeka na te zmiany. Wśród tych osób znaleźć można ludzi, którzy mieszkają na terenach wiejskich lub osoby, które zwyczajnie nie mogą sobie pozwolić na granie w godzinach 11:00 – 14:00.

Czy twórcy powinni przywrócić 6-godzinne Dni Społeczności? Co najbardziej nie podoba się fanom Pokemon GO?

Community Day trwa zbyt krótko?

Jeden z użytkowników Reddita – bluekii – napisał posta, w którym tłumaczy, dlaczego nie lubi skróconych Dni Społeczności. Jego zdaniem, przez 3 godziny naprawdę trudno złapać sensowne Pokemony, jeśli jest się mieszkańcem wsi lub małego miasta, a jak wiadomo – w takich miejscach jest znacznie mniej stworków czy PokeStopów.

3-godzinny Dzień Społeczności to zdecydowanie za mało, zwłaszcza dla graczy, którzy mieszkają na wsi. 

Widziałem, że tym razem wiele osób zmagało się z zadaniami podczas Community Day. Zauważyłem, że z ponad 60 złapanych Zigzagoonów, tylko 3 były warte zatrzymania. Wszystkie 6 shiny, które zdobyłem, było praktycznym zerem. Dodatkowo szybko skończyły mi się PokeBalle, bo wszystkie stworki, które napotkałem, były piekielnie trudne do złapania.

Gdybym nie musiał wychodzić do dużego miasta, zdobyłbym o połowę mniej tego, co złapałem. Nie każdy może podróżować i nie zawsze warto jest to robić, patrząc na to, co się za to dostaje. 

Potrzebujemy więcej czasu, aby móc faktycznie złapać coś porządnego. Współczuję ludziom, którzy przegapią 3-godzinne wydarzenia ponieważ akurat w tym czasie pracują lub mieszkają na obszarach wiejskich. 

Post gracza szybko stał się bardzo popularny. Okazuje się, że sporo osób miało ten sam problem, co on. Masa graczy nie wyrobiła się z wykonaniem wszystkich zadań lub nie złapała interesujących stworków. Te osoby bardzo chętnie grałby znacznie dłużej, gdyby oczywiście event się nie skończył.

Nie spodziewałem się takiego odzewu i cieszę się, że inni czują się podobnie. Mam nadzieję, że Niantic coś zmieni, aby pomóc graczom lepiej cieszyć się Dniami Społeczności w przyszłości. Że twórcy pomogą graczom z terenów wiejskich w korzystać z wydarzeń tego typu. 

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go