w

Jak gracz Pokemon Go pokonał Raid Bossa Machampa tylko jednym Pokemonem?

Jeden z graczy pokazał, że da się pokonać 3-gwiazdkowego bossa tylko jednym Pokemonem.


Rajdy w Pokemon Go dzielą się na 5 tierów. Łatwo zgadnąć, że walka tieru 1 jest najłatwiejsza i nie sprawia większych problemów nawet początkującym graczom, za to tier 5 wymaga sporego zaangażowania większej grupy osób.

Główny bohater artykułu – Machamp – jest bossem tieru 3, czyli można powiedzieć, że jest to średni poziom trudności. Taki rajd można zrobić choćby ze znajomym. Zrobienie go solo stanowi wyzwanie, choć jest jak najbardziej możliwe.

Jeden z graczy postanowił podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej i pokonał Machampa nie tylko samodzielnie, ale tylko jednym Pokemonem. Jak to zrobił?

Shadow Mewtwo kontra Machamp

Gracz o nicku Mlberry1991 postanowił podjąć się wyzwania i pokonać 3-gwiazdkowego Machampa z 19 707 CP tylko jednym Pokemonem. Do wykonania tego zadania wybrał Shadow Mewtwo.

Machamp jest Pokemonem typu Fighting, czyli jest podatny na ataki typu Fairy, Flying oraz Psychic. Odporny jest natomiast na ataki typu Bug, Rock i Dark. Jak większość graczy wie, Mewtwo to Pokemon typu psychicznego, więc jest idealną kontrą na Machampa (Pokemony typu Psychic zadają mu 160% obrażeń).

ZOBACZ – Wszystko co trzeba wiedzieć o Ultra Unlock Dragon Week w Pokemon Go

Legendarny Mewtwo jest jednym z najlepszych Pokemonów w Pokemon Go. W serii został wprowadzony w Generacji I oraz od początku przedstawiany był jako jeden z najsilniejszych i najbardziej tajemniczych Pokemonów.

Mewtwo jest świetnym wyborem w wielu pojedynkach, a w tej sytuacji sprawdził się jeszcze lepiej ze względu na to, że od Pokemonów typu Fighting otrzymuje jedynie 63% obrażeń. Mimo to wciąż wydaje się, że to za mało, by pokonać samodzielnie 3-gwiazdkowego bossa.

ZOBACZ – Wszystko, co trzeba wiedzieć o 3 sezonie GO Battle League w Pokemon GO. Daty, zmiany balansu

Kluczem do sukcesu był Shadow Mewtwo, czyli Pokemon przed oczyszczeniem (Purify). Shadow Pokemony można schwytać, pokonując członków Zespołu R. Łatwo je poznać po fioletowej aurze i czerwonych oczach. Pokemony tego typu zadają o 20% więcej obrażeń, ale jednocześnie są bardziej podatne na ataki. Po oczyszczaniu rosną statystyki danego stworka (IV) oraz jego CP.

Być może część z graczy trafiła w internecie na informację, że niektórych Shadow Pokemonów nie warto oczyszczać. Dodatkowy atak może świetnie sprawdzić się w przypadkach takich jak ten, gdzie dodatkowe 20% ataku pomogło trenerowi pokonać rajdowego bossa.

Video

Jak widać po powyższym filmiku, Mewtwo trenera nie miał nawet maksymalnego CP (wynoszącego 4178), a walkę ukończył dosłownie na resztce zdrowia. W tym rajdzie liczyła się nie tylko siła Pokemona czy dobrze dobrana kontra, ale również świetnie opanowana umiejętność unikania ataków przeciwnika.

Osiągnięcie Mlberry1991 było prawdopodobnie pierwszym takim na świecie.

Warto wspomnieć, że Shadow Mewtwo był dostępny dla każdego gracza, który w ubiegły weekend kupił bilet na Pokemon GO Fest 2020 – Podsumowanie weekendu Pokemon GO Fest – jak bawili się gracze z całego świata?.

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go