w

Jakiego Pokemona będzie można otrzymać za Research Breakthrough w Pokemon GO w czerwcu?

Jakiego Pokemona otrzymają gracze Pokemon GO za wykonywanie codziennych zadań w czerwcu?


Powoli kończy się maj, więc przyszedł czas na ogłoszenie tego, cotrafi do graczy Pokemon GO w przyszłym miesiącu – czerwcu. Twórcy jak zawsze udostępnili comiesięczne atrakcje, a wśród nich znajduje się stworek, którego dostanie się za zbieranie pieczątek w ramach Research Breakthrough.

Tym razem będzie to znany Pokemon typu stalowego. Na pewno większość fanów serii go kojarzy. Każdy, kto będzie miał szczęście, zdobędzie go w wersji shiny.

Nagroda za Research Breakthrough w czerwcu

Dla przypomnienia: Research Breakthrough to specjalna nagroda, którą można otrzymać za wykonywanie codziennie, przez siedem dni, minimum jednego zadania dziennie w Pokemon GO (zakładka “Field”).

Nie ma znaczenia, czego dotyczy konkretny quest (questy można losować przy zakręceniu PokeStopem oraz jeden jest przydzielany zawsze po północy). Po wykonaniu zadania gracz otrzymuje pieczątkę, a za 7 pieczątek paczkę z tajemniczym Pokemonem.

Zgodnie z oficjalną zapowiedzią w czerwcu za zebranie siedmiu pieczątek każdy trener Pokemon GO otrzyma Klinka. Jest to Pokemon typów steel. Ewoluuje w Klanga, a następnie w Klinklanga.

Porównanie wersji zwykłej i shiny:

Statystyki, kontry i najlepsze ataki

Pokemon jest podatny na ataki typu fighting, ground i fire (160%), a także odporny na ataki typu normal, flying, rock, bug, steel, grass, psychic, ice, dragon, fairy (63%) oraz poison (39%).

Jego bazowe statystyki prezentują się następująco:

  • Attack: 98
  • Defense: 121
  • Stamina: 120

Maksymalne CP na 40 levelu konta wynosi 956.