w

Jakiego Pokemona będzie można otrzymać za Research Breakthrough w Pokemon GO w listopadzie?

Jakiego Pokemona otrzymają gracze Pokemon GO za wykonywanie codziennych zadań w listopadzie?


Aktualnie w Pokemon GO trwa halloweenowe wydarzenie, które podzielone zostało na dwa etapy. Drugi rozpoczął się w piątek i potrwa do 31 października. Ci, którzy jeszcze nie wzięli udziału w evencie, wciąż mają szansę na nadrobienie części zaległości.

Jako że powoli kończy się miesiąc, twórcy ujawniają kolejne informacje związane z listopadem. Wiadomo już, kto będzie bohaterem listopadowego Community Day (a będzie nim elektryczny stworek z generacji IV – więcej informacji można znaleźć w artykule na ten temat).

Przyszedł czas na ujawnienie, kto będzie nagrodą za najbliższe Research Breakthrough. Pokemon, którego będzie można spotkać, jest dość charakterystyczny i zapewne część graczy bardzo dobrze go kojarzy.

Nagroda za Research Breakthrough w listopadzie

Dla przypomnienia: Research Breakthrough to specjalna nagroda, którą można otrzymać, wykonując codziennie, przez siedem dni, minimum jedno dzienne zadanie w Pokemon GO (zakładka “Field”). Nie ma znaczenia, czego dotyczy konkretny quest (questy można losować przy zakręceniu PokeStopem oraz jeden jest przydzielany zawsze po północy). Po wykonaniu zadania gracz otrzymuje pieczątkę, a za 7 pieczątek paczkę z tajemniczym Pokemonem.

Zgodnie z oficjalną zapowiedzią w listopadzie za zebranie siedmiu pieczątek każdy trener Pokemon GO otrzyma Vullaby’ego. Jest to Pokemon typów dark oraz flying i pochodzi z regionu Unova. Vullaby ewoluuje w Mandibuzza.

Vullaby przypomina małego sępa. Ma pulchne ciało pokryte ciemnoszarymi piórami. Jego charakterystycznym elementem jest pęknięta czaszka, którą nosi niczym pieluchę.

Stworek został wprowadzony w generacji V.

Porównanie wersji zwykłej i shiny:

Statystyki, kontry i najlepsze ataki

Pokemon jest podatny na ataki typu rock, electric, ice i fairy (160%) oraz odporny na ataki typu ghost, grass, dark (63%), ground i psychic (39%.).

Jego bazowe statystyki prezentują się następująco:

  • Attack: 105
  • Defense: 139
  • Stamina: 172

Maksymalne CP na 40 levelu konta wynosi1 271.