w

Jakiego Pokemona będzie można otrzymać za Research Breakthrough w Pokemon GO w maju?

Jakiego Pokemona otrzymają gracze Pokemon GO za wykonywanie codziennych zadań w maju?


Kwiecień się skończył, więc przyszedł czas na zapowiedzenie atrakcji na następny miesiąc, czyli maj. Jak zawsze nowy miesiąc to kolejna porcja ciekawych eventów, bonusów i nie tylko. Wczoraj poinformowano, że pierwszym majowym wydarzeniem będzie Air Adventures.

Wielu graczy zastanawia się, kto będzie nagrodą za majowe Research Breakthrough. Okazuje się, że ponownie będzie to stworek w wersji alolańskiej. Większość trenerów na pewno zna go bardzo dobrze, szczególnie ze względu na charakterystyczne kolory jego ewolucji. O kim mowa?

Nagroda za Research Breakthrough w maju

Dla przypomnienia: Research Breakthrough to specjalna nagroda, którą można otrzymać za wykonywanie codziennie, przez siedem dni, minimum jednego zadania dziennie w Pokemon GO (zakładka “Field”).

Nie ma znaczenia, czego dotyczy konkretny quest (questy można losować przy zakręceniu PokeStopem oraz jeden jest przydzielany zawsze po północy). Po wykonaniu zadania gracz otrzymuje pieczątkę, a za 7 pieczątek paczkę z tajemniczym Pokemonem.

Zgodnie z oficjalną zapowiedzią w maju za zebranie siedmiu pieczątek każdy trener Pokemon GO otrzyma Alolan Grimera. Jest to Pokemon typów poison i dark oraz występuje w wersji z regionu Alola. Grimer ewoluuje w Muka.

Porównanie wersji zwykłej i shiny:

Statystyki, kontry i najlepsze ataki

Pokemon jest podatny na ataki typu ground (160%), a także odporny na ataki typu psychic, poison, ghost, grass i dark (63%).

Jego bazowe statystyki prezentują się następująco:

  • Attack: 135
  • Defense: 90
  • Stamina: 190

Maksymalne CP na 40 levelu konta wynosi 1 374.