w

Jakiego Pokemona będzie można otrzymać za Research Breakthrough w Pokemon GO w październiku?

Jakiego Pokemona otrzymają gracze Pokemon GO za wykonywanie codziennych zadań w październiku?


Zaczęła się kalendarzowa jesień i za kilka dni rozpocznie się nowy miesiąc – październik. Jak zawsze pod koniec miesiąca twórcy Pokemon GO publikują wiele ciekawych informacji na temat tego, jakie atrakcje trafią do gry w najbliższych tygodniach. Oczywiście przyszedł czas na ujawnienie, kto będzie nagrodą za październikowe Research Breakthrough. Stworek, którego będzie można spotkać, jest oczywiście związany z typem ghost, ponieważ październik kojarzy się ze świętem Halloween.

Nagroda za Research Breakthrough w październiku

Dla przypomnienia: Research Breakthrough to specjalna nagroda, którą można otrzymać, wykonując codziennie, przez siedem dni, minimum jedno dzienne zadanie w Pokemon GO (zakładka “Field”). Nie ma znaczenia, czego dotyczy konkretny quest (questy można losować przy zakręceniu PokeStopem oraz jeden jest przydzielany zawsze po północy). Po wykonaniu zadania gracz otrzymuje pieczątkę, a za 7 pieczątek paczkę z tajemniczym Pokemonem.

Zgodnie z oficjalną zapowiedzią w październiku za zebranie siedmiu pieczątek każdy trener Pokemon GO otrzyma Yamaska. Jest to Pokemon typu ghost i pochodzi z regionu Unova. Yamask ewoluuje w Cofagrigusa.

Porównanie wersji zwykłej i shiny:

Statystyki, kontry i najlepsze ataki

Pokemon jest podatny na ataki typu ghost i dark (160%) oraz odporny na ataki typu poison, bug (63%), normal i fighting (39%.).

Jego bazowe statystyki prezentują się następująco:

  • Attack: 95
  • Defense: 141
  • Stamina: 116

Maksymalne CP na 40 levelu konta wynosi 985.