w

Jakiego Pokemona można otrzymać z grudniowego Research Breakthrough w Pokemon GO?

Jakiego Pokemona otrzymają gracze Pokemon GO za wykonywanie codziennych zadań w grudniu?


Wraz z nowym miesiącem do Pokemon GO trafi kolejne Research Breakthrough. Jaką nagrodę można otrzymać za wykonywanie codziennych zadań w grudniu?

Tym razem twórcy zaskoczyli wszystkich i nieco inaczej podeszli do tematu.

Nagrody za grudniowe Research Breakthrough

Dla przypomnienia: Research Breakthrough to specjalna nagroda, którą można otrzymać, wykonując codziennie, przez siedem dni, minimum jedno dzienne zadanie w Pokemon GO (zakładka “Field”). Nie ma znaczenia, czego dotyczy konkretny quest (questy można losować przy zakręceniu PokeStopem oraz jeden jest przydzielany zawsze po północy). Po wykonaniu zadania gracz otrzymuje pieczątkę, a za 7 pieczątek paczkę z tajemniczym Pokemonem.

Od wtorku 1 grudnia 2020 roku do piątku 1 stycznia 2021 roku trenerzy będą mieli szansę spotkać Laprasa lub unovańskiego Darumakę w ramach Research Breakthrough, a złapanie któregokolwiek z nich zapewni dodatkowe punkty doświadczenia.

Zgodnie z oficjalną zapowiedzią w grudniu za zebranie siedmiu pieczątek każdy trener Pokemon GO otrzyma Laprasa lub Darumakę z regionu Unova.

Pierwszy z nich to Pokemon typu wodnego i lodowego, który pojawił się w generacji I. Drugi posiada typ ognisty i jest w serii od generacji V.

Lapras nie posiada swojej ewolucji ani nie jest kolejną formą innego Pokemona. Darumaka może ewoluować w Darmanitana po użyciu 50 cukierków.

Statystyki, kontry i najlepsze ataki

Lapras jest podatny na ataki typu fighting, rock, electric i grass (160%) oraz odporny na ataki typu water (63%) oraz ice (39%).

Jego bazowe statystyki prezentują się następująco:

  • Attack: 165
  • Defense: 174
  • Stamina: 277

Maksymalne CP na 40 levelu konta wynosi 2 641.

Darumaka jest podatny na ataki typu ground, rock, water (160%) oraz odporny na ataki typu ice, fire, grass, steel, bug i fairy (63%).

Jego bazowe statystyki prezentują się następująco:

  • Attack: 153
  • Defense: 86
  • Stamina: 172

Maksymalne CP na 40 levelu konta wynosi 1 442.

ZOBACZ – Ogromne zmiany w Pokemon GO – Zwiększony level do 50, 6 generacja i system pór roku

Porównanie wersji zwykłej i shiny:

Statystycznie najlepszymi atakami Laprasa są Water Gun (szybki atak, typ wodny) i
Surf (ładowany atak, typ wodny).​ W wersji defensywnej dobrym wyborem będą lodowe Ice Shard i Ice Beam.

W przypadku Darumaki będą to Fire Fang (szybki atak, typ ognisty) i Flame Charge (ładowany atak, typ ognisty) lub Return (ładowany atak, typ normalny).

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Pokemon Go