w

Ogromne zmiany w Pokemon GO – Zwiększony level do 50, 6 generacja i system pór roku

Niantic ogłosiło zaskakującą ilość nowości, jakie już wkrótce pojawią się w grze.


Od paru miesięcy wielu graczy zastanawiało się, kiedy twórcy powiększą maksymalny level konta. Z czasem pojawiły się przecieki, że taka zmiana może nadejść jeszcze w tym roku.

I stało się – Niantic ogłosiło, że w grze będzie możliwe wbicie aż 50 poziomu. A to jedynie niewielka część nadchodzących atrakcji.

Zapowiedź ogromnych zmian w Pokemon GO

Rok 2020 był dla Pokemon GO niesamowicie owocny. Gra zarobiła ogromne pieniądze (zobacz: Kolejny wielki sukces Pokemon GO. Ile Niantic zarobiło przez ostatnie miesiące?), a twórcy mogą cieszyć się, że ich tytuł jest jednym z najpopularniejszych na świecie względem gier mobilnych.

Od jakiegoś czasu wśród społeczności pojawiały się plotki, że jeszcze w tym roku fani dostaną ogromną dawkę nowości. Gdy Niantic zaczęło wysyłać tajemnicze zapowiedzi, stało się jasne, że ostatnie miesiące 2020 roku przyniosą graczom coś niesamowitego.

Odkąd rozpoczęliśmy naszą wspólną podróż ponad cztery lata temu, Pokemon GO ewoluowało na wiele sposobów. Od dodania bitew – Raid Battles, Trainer Battles i Team GO Rocket – do odkrycia ponad 600 różnych stworków, które można spotkać w grze. Świat Pokemon GO nieustannie się zmienia i rozszerza na ekscytujące sposoby.

Takimi słowami zaczęła się zapowiedź ogromnych zmian nazwanych przez twórców Pokemon GO Beyond.

Video

ZOBACZ – Nowe legendarne rajdy w Pokemon GO – Wszystko, co trzeba o nich wiedzieć

Maksymalny poziom zwiększony do 50

Trenerzy, którzy wbili 40 level, wkrótce będą mieli okazję osiągnąć poziom 50. Gracze, którzy nie zdobyli jeszcze poziomu 40, będą mogli łatwiej osiągać kolejne poziomy dzięki dostosowaniu różnych sposobów zyskiwania XP.

Zdobywanie kolejnych poziomów w Pokemon GO wkrótce bardziej sprawiać więcej frajdy.

Od 30 listopada 2020 roku zdobędziecie więcej PD za łapanie Pokemonów, ewolucje, wykluwanie jaj, rejestrowanie nowych wpisów w Pokedeksie i nie tylko. W niektórych przypadkach zdobyte PD będą dwukrotnie większe niż wcześniej, więc trenerom będzie łatwiej niż kiedykolwiek dogonić przyjaciół na wyższym poziomie!

Dlaczego warto wbić 40 poziom przed końcem tego roku?

Trenerzy, którzy osiągnęli 40 level konta przed 23:59 31 grudnia 2020 roku, otrzymają ekskluzywne nagrody: specjalny Timed Research, medal poziomu 40 oraz czapkę Gyaradosa.

Aby pomóc graczom w levelowaniu konta, od środy 18 listopada do czwartku 31 grudnia będzie aktywny bonus podwójnego XPa za łapanie Pokemonów.

Dodatkowo trenerzy będą wkrótce mogli wzmocnić swoje Pokemony do CP wyższego, niż było to wcześniej możliwe na każdym poziomie. Spróbuj wzmocnić swojego stworka, aby zobaczyć różnicę. Trenerzy poziomu 40, przygotujcie się na zupełnie nowe wyzwanie!

Co trzeba wiedzieć o awansowaniu na nowe poziomy?

Twórcy chcą, by wyższe poziomy konta stanowiły wyzwanie. Dlatego poza określoną ilością punktów doświadczenia trzeba wykonać jeszcze określone zadania.

 • Level 41 – poddaj próbie swoje umiejętności łapania Pokemonów. Schwytaj określoną liczbę stworków w ciągu jednego dnia, aby uzyskać kolejny poziom.
 • Level 42 – sprawdź swoją wiedzę na temat ewolucji Pokemonów, od każdej formy Eevee, po używanie konkretnych przedmiotów, do ewoluowania określonych stworków.
 • Level 43 – pokaż, jak radzisz sobie w bitwach o Gym oraz w rajdach. Będziesz musiał zdobyć określoną ilość platynowych medali (więcej informacji wkrótce), zanim będzie mógł awansować na poziom 43.
 • Level 44 – walka z innymi graczami jest ważnym aspektem gier z serii Pokemon. Czy rozwijałeś swoje umiejętności w PvP? Będziesz musiał, jeśli chcesz osiągnąć poziom 44.
 • Level 45 – pokonaj złoczyńców z Team GO Rocket. Jeśli to zrobisz – otrzymasz niespodziankę dla swojej postaci.
 • Level 46 – przygotuj się do eksploracji i wykonaj szereg zadań terenowych (Field Research), wykluj określoną liczbę jaj i udokumentuj swoje codzienne przygody za pomocą zdjęć (GO Snapshot).
 • Level 47 – możesz myśleć, że opanowałeś sztukę walki w rajdach, ale to dopiero początek. Teraz twoje umiejętności będą wystawione na prawdziwą próbę. Na przykład będziesz musiał wygrać rajd z zespołem, który spełnia określone kryteria.
 • Level 48 – wymagania do osiągnięcia poziomu 48 skupiają się na jednej z najważniejszych rzeczy w całym Pokemon GO – przyjaźni z twoim buddym. Zdobycie poziomu 44 będzie wymagało od ciebie i twojego kumpla skupienia się na rozwijaniu wzajemnej relacji. Na koniec możesz otrzymać niespodziankę dla swojej postaci.
 • Level 49 – przyjaźń z innymi trenerami jest również bardzo ważna. Ludzie, których spotykamy podczas naszych przygód z Pokemonami, wnoszą wiele do naszego życia, a kultywowanie tych przyjaźni jest kluczem do zastania niesamowitym trenerem. Osiągnij poziom 49, wysyłając prezenty, zdobywając Lucky Pokemona dzięki wymianom i nie tylko.
 • Level 50 – aby osiągnąć najwyższy dostępny poziom w Pokemon GO, musisz opanować wszystkie aspekty gry. Niektóre testy obejmują wykonywanie rzutów typu Excellent, łapanie legendarnych Pokemonów i pokonywanie liderów Team GO Rocket za pomocą stworków poniżej 1500 CP, więc możesz stwierdzić, że będzie to ostateczny sprawdzian, czy jesteś gotowy, aby stanąć wśród najbardziej utalentowanych trenerów w Pokemon GO. Na koniec możesz również otrzymać niespodziankę dla swojej postaci.

Wprowadzimy również Candy XL. Te cukierki będą potrzebne do wzmocnienia Pokemona do jeszcze wyższego CP niż było to wcześniej możliwe. Można je zdobyć, łapiąc stworka lub przekształcając i łącząc zwykłe cukierki w Candy XL. Będą też inne sposoby na zdobycie Candy XL, więc bądźcie czujni!

System pór roku w Pokemon GO

Gdy świat na zewnątrz zmienia przez zimę, wiosnę, lato i jesień, świat Pokemon GO będzie się zmieniać wraz z porami roku! Co trzy miesiące możesz spodziewać się nowego sezonu w Pokemon GO, który przyniesie sporo nowości.

Czego można oczekiwać? Różne Pokemony będą pojawiać się w poszczególnych porach roku. Tyczy się to także tych wyklutych z jaj czy pojawiających się w rajdach. Niektóre stworki będą trudniejsze do znalezienia w zależności od sezonu, więc warto wykorzystywać każdą okazję.

Pory roku w Pokemon GO będą dostosowane do miejsca na ziemi – oznacza to, że stworki pojawiające się w poszczególnych regionach będą różne.

Pokemony posiadające kilka wersji, jak np. Deerling, będą dostosowywały się do aktualnej pory roku.

Z każdym nowym sezonem trenerzy mogą również spodziewać się aktualizacji Mega Ewolucji. Niektóre Mega Pokemony będą miały ograniczone czasowo bonusy do CP.

ZOBACZ – Wszystkie typy i kontry w Pokemon GO. Dlaczego ich znajomość jest tak bardzo ważna?

Zmiany GO Battle League

Wprowadzenie sezonów przynosi również ekscytujące zmiany w GO Battle League! GO Battle League powiększy się z 10 do 24 rang, a cztery najwyższe z nich będą miały zupełnie nowe nazwy i odpowiadające im odznaki. Rozszerzonym rangom towarzyszyć będzie odmieniony system przyznający trenerom więcej możliwości zdobycia ekskluzywnych nagród poprzez awans. Możecie się spodziewać, że nagrody GO Battle League również będą powiązane z tematem obecnego sezonu!

Twórcy zapowiedzieli, że więcej szczegółów pojawi się już wkrótce.

6 generacja Pokemon – region Kalos

Nadchodzą nowe stworki z regionu Kalos. Do tej pory w grze pojawiły się Pokemony z Kanto, Johto, Hoenn, Sinnoh i Unova (oraz wersje alolańskie czy galariańskie). Przyszedł czas na wprowadzenie zupełnie nowych gatunków – a te pojawią się już w środę 2 grudnia.

Lista nowych Pokemonów:

 • Chespin,
 • Quilladin,
 • Chesnaught,
 • Fennekin,
 • Braixen,
 • Delphox,
 • Froakie,
 • Frogadier,
 • Greninja,
 • Bunnelby,
 • Diggersby,
 • Fletchling,
 • Fletchinder,
 • Talonflame,
 • Litleo,
 • Pyroar,
 • Klefki (tylko we Francji).

Od środy 2 grudnia do wtorku 8 grudnia Pokemony z regionu Kalos będą częściej pojawiały się na wolności.

Zapowiedziano także, że niedługo w grze pojawi się tajemniczy boss jednogwiazdkowego rajdu. Póki co Niantic nie zdradziło więcej informacji.

ZOBACZ – Zaktualizowana lista Pokemonów wykluwających się z jajek w Pokemon GO

Nowy event – 12 dni przyjaźni

Wydarzenie 12 dni przyjaźni rozpoczyna się już dziś, czyli od środy 18 listopada i potrwa do poniedziałku 30 listopada.

Z tej okazji przewidziane są następujące atrakcje:

 • Poziom przyjaźni będzie rósł szybciej niż normalnie dzięki otwieraniu prezentów, wymienianiu się Pokemonami lub walczeniu razem w rajdach, na Gymach czy między sobą.
 • Gracze walczący w rajdach razem ze znajomymi otrzymają wzmocnienie ataków.
 • Za ukończenie walki w rajdzie otrzyma się więcej punktów doświadczenia.
 • Każdego dnia można otworzyć więcej prezentów.
Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go