w

Kiedy 6 generacja Pokemonów trafi do Pokemon GO? Wszystko, co trzeba wiedzieć

Reklama

Kiedy można się spodziewać nowych stworków w Pokemon GO? Gracze wyczekują regionu Kalos.

Zapewne wszyscy gracze kultowej gry od Niantic dobrze wiedzą, że aktualnie w grze istnieje jedynie pięć z aż ośmiu generacji. Co pewien czas deweloper stara się jednak aktualizować rozgrywkę, dodając kolejne z nich, co oczywiście wiąże się z nowymi, świetnymi stworkami do skolekcjonowania w swoim Pokedeksie.

Jako że powoli zbliża się koniec 2020 roku, wielu trenerów zastanawia się, kiedy twórcy wprowadzą kolejną generację Pokemonów – już 6, czyli zanany fanom region Kalos.

6. generacja w Pokemon GO

Reklama

Do tej pory w grze pojawiły się stworki z pięciu generacji. Zaczynając od regionu Kanto (wprowadzenie: 2016 rok), który kojarzy chyba każdy, kto choć raz spotkał się z serią, po Unovę – którą wprowadzono w drugiej połowie 2019 roku.

W historii gry zazwyczaj było tak, że Niantic dodawał kolejną generację, gdy wszystkie stworki z poprzedniej pojawiły się w grze. Jak sytuacja wygląda teraz? W Pokedeksie Pokemon GO brakuje niedużo ponad 20 stworków z regionu Unova, co oznacza, że generacja 6 zbliża się wielkimi krokami.

Reklama
Region Kalos zamieszkuje wiele ciekawych Pokemonów.

ZOBACZ – Maksymalny level w Pokemon GO zostanie zwiększony już niedługo. Co trzeba o tym wiedzieć

Wielu graczy przewidywało, że kolejna generacja pojawi się pod koniec 2020 roku. Niestety z racji sytuacji panującej na świecie wiele planów musiało zostać przesuniętych. Raczej każdy z trenerów słyszał o globalnych problemach, więc opóźnienia u twórców gier nie powinny być szczególnie zaskakujące. Dodatkowo region Unova, który aktualnie jest uzupełniany w Pokemon GO, obfituje w pokaźną liczbę stworków, a to wymaga czasu, by dodać je wszystkie.

Aktualnie najbardziej prawdopodobnym czasem na wprowadzenie 6 generacji są pierwsze miesiące 2021 roku. Choć możliwe jest, że Niantic zaskoczy swoją społeczność i zdąży wydać nowy region na sam koniec obecnego roku.

Jakich Pokemonów z Kalos można się spodziewać?

Jak wiadomo, w Pokemon GO każdy nowy region rozpoczyna się dodaniem pewnej liczby startowych stworków (ta zależna jest od ogólnej ilości Pokemonów z danego regionu. Dla porównania: Kalos jest znacznie uboższy względem Unovy). Zazwyczaj są to startery danej serii (w przypadku Kalos starterami były Chespin, Fennekin i Froakie) i inne dość popularne egzemplarze.

Warto wspomnieć, że 6. generacja zawiera także ostatnią ewolucję Eevee, która jest wyczekiwana przez wielu graczy z całego świata. Chodzi oczywiście o Sylveona.

Startery 6 generacji
Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go