w

Maksymalny level w Pokemon GO zostanie zwiększony już niedługo. Co trzeba o tym wiedzieć

Czy gracze Pokemono GO w końcu przekroczą 40 poziom swojego konta?


Większość trenerów wie, że maksymalny level w grze to 40 i zdobycie go wymaga naprawdę sporego nakładu pracy. Oczywiście nie znaczy to, że jest to niemożliwe, więc osoby, które łapią stworki już od 3-4 lat, w końcu dobiły wymarzony limit. Tutaj pojawiło się pytanie – co dalej? Dla niektórych brak możliwości kolejnego progresu sprawił, że motywacja lekko opadła.

Okazuje się, że twórcy nie zapomnieli o osobach, które osiągnęły maksymalny poziom punktów doświadczenia i szykują dla nich pewne niespodzianki.

Nowe poziomy i specjalne zadania

Zdobywanie doświadczenia, a co za tym idzie – rozwijanie swojego konta – to jedno z zadań, jakie stoi przed każdym trenerem w Pokemon GO. Początkowo kolejne levele pojawiają się bardzo szybko, jednak z czasem każdy nowy poziom wymaga większego zaangażowania, ale jednocześnie daje także dużo pozytywnych emocji. Warto przypomnieć o tym, że w grze rozłożenie punktów doświadczenia prezentuje się następująco – 30 poziom na 40 możliwych to zaledwie 10% wszystkich wymaganych punktów (zobacz: Ile czasu zajmuje wbicie 40 levela w Pokemon GO? Można się nieźle zdziwić).

Mimo to nie można zapomnieć, że gra ma już ponad 4 lata, więc grający prędzej czy później musieli dobić do ostatecznego poziomu. W tym momencie wiele trenerów uświadomiło sobie, że od tej pory wszelakie bonusy eventowe na EXPa, Lucky Eggi czy inne wspomagacze względem doświadczenia nie są im już kompletnie potrzebne.

Ze względu na to, że wiele osób uwielbia rozwijać swoje konto i czuć satysfakcję, gdy widzi nowy numerek przy swoim nicku, wprowadzenie kolejnego limitu poziomów byłoby naprawdę świetnym rozwiązaniem.

ZOBACZ – Czym jest Animation Week w Pokemon GO i jakich atrakcji można się spodziewać?

Niantic oczywiście nie zapomniało o graczach z najwyższym możliwym levelem. Okazuje się, że w kodzie najnowszej aktualizacji znaleźć można ciekawe przesłanki względem zbliżających się nowości.

Gracze odkryli odniesienia do nowej animacji awansu na wyższy poziom oraz wspomnienie o tajemniczym rodzaju zadań, które umożliwią rozwinięcie konta jeszcze bardziej.

Przypuszcza się, że specjalne zadania będą jednymi z najtrudniejszych w grze. Biorąc pod uwagę, ile czasu zajmie dobicie wymarzonej „czterdziestki” w Pokemonach, można uznać, że questy na wyższe poziomy przeznaczone są dla zaawansowanych graczy.

Niestety nie wiadomo jeszcze, jak to będzie wyglądać. Być może tajemnicze zadania pojawią się tylko w konkretnych momentach. Możliwe też, że będą wymagane przy każdym nowym levelu.

Wiadomo także, że skoro wspomniane nowości są jedynie przeciekiem z kodu gry, to nie jest znana również data ich oficjalnego ogłoszenia, a następnie premiery. Pozostaje czekać na wypowiedź twórców.

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go