w

Najciekawsze informacje o nowym legendarnym Pokemonie w Pokemon GO – co warto wiedzieć o Xerneasie?

Nowy stworek zawitał do gry. Oto najważniejsze informacje o nim.


Jak pewnie większość fanów Pokemonów już wie – w Pokemon GO pojawił się nowy legendarny stworek. Jest on możliwy do zdobycia i pojawia się już w rajdach 5-gwiazdkowych.

Dziś wypada kolejny Raid Hour, co oznacza, że przez godzinę występowanie Xerneasa w rajdach będzie zwiększone. Z tej okazji warto przyjrzeć się nowemu stworkowi i powiedzieć o nim co nieco.

Xerneas w Pokemon GO

Xerneas to legendarny Pokemon wprowadzony do serii w Generacji VI. Pochodzi z regionu Kalos i ma typ baśniowy. Razem z Chespinem, Fennekinem, Froakiem i Yveltalem był pierwszym Pokemonem Generacji VI ujawnionym publicznie 8 stycznia 2013 roku.

Jest członkiem tria aury z Yveltalem i Zygardem. Poza tym fani mogą kojarzyć go z okładki Pokemon X (stworek jest jej maskotką).

Xerneas ma bardzo charakterystyczny wygląd. Przypomina jelenia z czterema parami rogów. Umiejętności stworka są dość ciekawe, ponieważ jak można przeczytać z Wiki Pokemonów:

Xerneas ma moc dzielenia życia wiecznego. Dzieje się tak, gdy rogi na jego głowie świecą w siedmiu kolorach. Jeśli zużywa zbyt dużo energii życiowej, przekształca się w drzewo i śpi przez 1000 lat. Xerneas jest jedynym znanym Pokemonem zdolnym poznać ruch Geomancji.

Jak nowy stworek prezentuje się w Pokemon GO?

Jego bazowe statystyki wyglądają następująco:

  • Attack: 250.
  • Defense: 185.
  • Stamina: 246.

Maksymalne CP na 40 poziomie wynosi 3 781.

Pokemon z racji swojego typu (fairy) jest podatny na ataki typu steel i poison (160%) oraz odporny na ataki typu fighting, bug, dark (63%) i dragon (39%). Jako buddy potrzebuje 20 kilometrów przebytego dystansu, aby otrzymać cukierka.

Wygląd modelu w grze:

Stworek pojawia się w 5-gwiazdkowych rajdach od 4 maja i będzie można go schwytać do 18 maja do godziny 10:00.

Dziś obędzie się cotygodniowy Raid Hour, czyli godzina, podczas której konkretny legendarny Pokemon pojawia się bardzo często jako przeciwnik w rajdach. Jest do dobra okazja na schwytanie nowego Pokemona i uzupełnienie swojego Pokedeksu.

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go