w

Niantic testuje nowe funkcje względem rajdów i wykluwania jaj w Pokemon GO. Na co najbardziej narzekali gracze?

Reklama

Twórcy poinformowali, że pracują nad wprowadzeniem zmian w systemie nagród z rajdów i zbieraniu jajek Pokemonów.


Niantic cały czas stara się dostosować grę do potrzeb graczy. Ci często zgłaszali różne pomysły względem tego, jak można poprawić znajdujące się w Pokemon GO funkcje.

Sporo opinii dotyczyło systemu wykluwania jaj, który o ile jest rozbudowany, tak dla wielu w pewnych aspektach może być irytujący. Twórcy są tego świadomi i chcą poprawić co nieco w grze, dlatego wprowadzają czasowe testy. Jak to będzie wyglądać?

Testy nowych funkcji

Reklama

Na oficjalnym koncie Pokemon GO pojawiła się wiadomość o planowanych testach względem rajdów i wykluwania jaj.

Trenerzy,

wkrótce przeprowadzimy testy dotyczące nagród za rajdy i zarządzania jajami Pokemon. Szczegóły testów są następujące:

Nagrody za bitwy rajdowe zostaną dostosowane w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Tymczasowe testy rozpoczęły się 9 grudnia 2020 roku i zakończą się na początku stycznia.

Testy zarządzania jajami będą odbywać się z niektórymi trenerami na całym świecie w dwóch wariantach.

W obu z nich trenerzy będą mogli przechowywać do trzech dodatkowych jaj z cotygodniowych nagród Adventure Sync i od liderów Team GO Rocket, jeśli mają już dziewięć jaj w swoim plecaku.

  • W pierwszym wariancie wszystkie 12 jaj pojawi się w tej samej sekcji co poprzednio.
  • W drugim wariancie dodatkowe jajka pojawią się w sekcji „Bonus Storage” w zakładce Egg Storage.
  • Trenerzy zaangażowani w którąkolwiek z odmian testu zauważą również, że nowo nabyte jaja nie będą wliczane do limitu przechowywania Pokemonów, dopóki nie zostaną umieszczone w inkubatorach.

Obie odmiany tego testu rozpoczną się w piątek 11 grudnia 2020 roku od godziny 10:00 i będą kontynuowane przez czas nieokreślony. Na podstawie wyników z biegiem czasu do testów zostanie włączonych więcej trenerów.

ZOBACZ – Team GO Rocket w Pokemon GO – porady, jakie Pokemony wybrać do konkretnych walk

Reklama

Powiększenie limitu posiadanych jajek jest zdecydowanie tym, czego gracze potrzebowali od dłuższego czasu. Jednak nie jest to jedyna rzecz, którą można byłoby ulepszyć w Pokemon GO. Społeczność zaproponowała kilka innych ciekawych zmian.

Inna lista Pokemonów wykluwających się z jaj

Zdaniem niektórych nie wszystkie stworki, które można pozyskać z jajek, są satysfakcjonujące. O ile po przejściu 2 kilometrów i otrzymaniu nieciekawego Pokemona prawie nikt nie będzie szczególnie zawiedziony, to po 10 kilometrach można poczuć niemałe rozczarowanie (nie wspominając już o 12 kilometrach).

Pojawiają się głosy, że Pokemony pojawiające się w jajkach powinny być na swój sposób unikatowe, a często bywa tak, że te z jaj niewiele różnią się od respiących się na wolności (nierzadko w dużej ilości). Wielu trenerów jest naprawdę rozczarowana faktem, gdy po raz kolejny z jajka otrzymują chociażby Absola – a jest to Pokemon, którego określa się mianem „tego, którego nikt nie chce”.

Problem stanowią także jajka od przyjaciół, czyli te na 7 kilometrów. O ile na początku były wartościowe i ciekawe, to z czasem stały się uciążliwe. W internecie można poczytać wiele głosów, że ludzie są zmęczeni tym, że po raz kolejny dostali alolańskiego Geodude’a. Otrzymywania 7-kilometrowych jaj nie da się zatrzymać, chyba że zrezygnuje się z otwierania prezentów.

Reklama

Inne oznaczenia jaj

W artykule Zbiór najważniejszych informacji o jajkach w Pokemon GO. Wszystko, co trzeba wiedzieć poruszony został temat m.in. tego, że niektóre jaja, mimo że posiadają tę samą grafikę i wymagany dystans, różnią się nie tylko sposobem pozyskania ich, ale i Pokemonami, które można z nich otrzymać. Chodzi oczywiście o nagrody z Weekly Progress. Według niektórych w grze brakuje widocznego oznaczenia, że tego typu jajka odróżniają się od reszty.

W przeszłości powstało wiele konceptów, które pokazują, jak można byłoby zróżnicować grafiki poszczególnych jajek. Poza wprowadzeniem nowego oznaczenia jaj z Adventure Sync gracze wymyślili także nowe typy jajek od przyjaciół czy liderów Team GO Rocket.

Możliwość usuwania zebranych jaj

Problem niejako ma być rozwiązywany przez twórców przez wprowadzenie dodatkowych slotów na jajka w ramach testów.

Nie da się ukryć, że 9 miejsc na jajka to niedużo, szczególnie że nie można usuwać tych, które już się posiada. W internecie można trafić na wiele screenów przedstawiających zbiór np. 9 jaj po 10-kilometrów. W takim przypadku trudno szybko zrobić miejsce, gdy akurat ma się Rocket Radar i następna bitwa z Team GO Rocket zapewni spotkanie z liderem (a ten dałby 12-kilometrowe jajo, gdyby było na nie miejsce).

Co prawda można względnie szybko oczyścić zebrane jajka za pomocą płatnych inkubatorów, ale tu wraca się do pierwszego problemu – nie każdy chce zużywać lepsze inkubatory na coś, co zapewni mu kiepskiego Pokemona.

ZOBACZ – Special Research z Jessie i Jamesem z okazji premiery filmu Pokemon the Movie: Secrets of the Jungle

Pozostaje mieć nadzieję, że testy przejdą pomyślnie i już niedługo Niantic wprowadzi jeszcze więcej ciekawych funkcji, które ułatwią grę i zniwelują irytujące ograniczenia.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go