w

Zapowiedź nowego wydarzenia – Pokemon GO Tour: Kanto. Shiny Mew dla każdego?

Reklama

Niantic ogłosiło wydarzenie mające uczcić pierwszy region, jaki pojawił się w serii Pokemon.

Reklama


Koniec 2020 roku jest dla graczy Pokemon GO niezwykle ciekawy. Poza wprowadzeniem nowego maksymalnego poziomu, debiutem 6. generacji, weekendem Community i wiele więcej, twórcy pokazali, że kolejny rok przyniesie jeszcze większą ilość atrakcji.

Jedną z nich będzie wydarzenie skupione na regionie Kanto. Jest na co czekać, ponieważ w jego ramach pojawi się m.in. shiny Mew. Co trzeba o tym wiedzieć?

Pokemon GO Tour: Kanto

Bez względu na to, gdzie aktualnie jesteś na świecie, wybierz się w podróż do regionu, w którym wszystko się zaczęło: Kanto.

Twórcy zapowiedzieli nowe wydarzenie, które ma uczcić pierwszy region w świecie Pokemon GO – Kanto. Jak zostało wspomniane w poprzednim artykule – Kanto to nie tylko jedna z najbardziej znanych lokacji z serii o kieszonkowych stworkach, ale także miejsce w realnym świecie, a konkretnie we wschodniej Japonii na wyspie Honsiu.

Niantic postanowiło uczcić region, który zapoczątkował całą przygodę, tematycznym wydarzeniem, które pojawi się w przyszłym roku. Już dziś wiadomo, że gracze będą mogli zakupić specjalny bilet, który da im dostęp do dodatkowych atrakcji.

Reklama

Dodatkowo twórcy zaskoczyli wszystkich informacją o shiny Pokemonach. Wczoraj pojawił się artykuł o tym, że z regionu Kanto brakuje jeszcze kilku shiny, w tym m.in. Snorlax czy Mew (zobacz – Pokemony z regionu Kanto, które nie dostały jeszcze wersji shiny w Pokemon GO – lista jest krótka).

Dziś okazuje się, że wszystkie brakujące shiny z tego regionu pojawią się w ramach nowego wydarzenia.

Z radością ogłaszamy, że podczas wydarzenia Pokemon GO Tour: Kanto pierwszych 150 Pokemonów odkrytych pierwotnie w tym regionie będzie dostępne jako wersja shiny, niektóre z nich po raz pierwszy! Wszystkie nowe wersje pozostaną w grze po zakończeniu wydarzenia.

To nie wszystko – po ukończeniu Pokemon GO Tour: Kanto Special Research trenerzy otrzymają drugą specjalną linię badań, dostępną wyłącznie podczas wydarzenia. Aby ją ukończyć, trzeba będzie pokonać trudne wyzwania – ale warto, ponieważ na wytrwałych czeka shiny Mew.

Kiedy to wszystko się odbędzie? Przewidziana data to sobota 20 lutego 2021 roku od 9:00 do 21:00.

Bilety na Pokemon GO Tour: Kanto są już dostępne w sklepie w aplikacji. Każdy, kto kupi bilet Pokemon GO Tour: Kanto przed określoną datą, otrzyma również bilety na Special Research z okazji styczniowego i lutowego Community Day.

Reklama

Ci, którzy nie chcą kupować biletu, będą mieli dostęp do innych ekscytujących atrakcji podczas wydarzenia, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakie atrakcje przewidziane są w ramach Pokemon GO Tour: Kanto?

 • Wszystkie Pokemony pierwotnie odkryte w regionie Kanto będą pojawiać się w dziczy.
 • Pokemony z regionu Kanto będą bossami w rajdach.
 • Wspomniane stworki będą przyciągać się po użyciu Incense’a.
 • Wszystkie Pokemony z regionu Kanto będą dostępne w wersji shiny.
 • Ekskluzywny Special Research da możliwość na spotkanie specjalnego Pokemona.
 • Po ukończeniu pierwszego Special Research gracze otrzymają dostęp do kolejnej, znacznie trudniejszej listy zadań, wśród której nagród znajdzie się shiny Mew.
 • Za łapanie Pokemonów z regionu Kanto otrzyma się więcej cukierków.
 • Każdy, kto zakupi bilet do Pokemon GO Tour: Kanto przed określoną datą, otrzyma dostęp do zadań ze styczniowego i lutowego Dnia Społeczności.
 • Gracze będą mieli do wyboru dwie drogi – wersję czerwoną i zieloną. Różnicę między nimi można poczytać poniżej.

Atrakcje bez zakupienia biletu

Poniższe atrakcje będą dostępne dla wszystkich trenerów podczas wydarzenia, niezależnie od tego, czy kupią bilet.

 • Niektóre Pokemony pierwotnie odkryte w Kanto będą pojawiać się na wolności i podczas rajdów.
 • Articuno, Zapdos, Moltres i Mewtwo powrócą do legendarnych rajdów.
 • Wszyscy trenerzy będą mieli dostęp do ekskluzywnych Timed Research.
 • Zasięg trade’owania zostanie zwiększony do 40 km.

ZOBACZ – Special Research z Jessie i Jamesem z okazji premiery filmu Pokemon the Movie: Secrets of the Jungle

Wersja czerwona czy zielona? Czym się różnią?

Seria Pokemon ma już grubo ponad 20 lat. W 1996 pojawiły się gry Pocket Monsters Red i Green. I to właśnie do nich nawiązuje jeden z elementów zapowiadanego eventu w Pokemon GO.

Podobnie jak w przypadku oryginalnej serii gier Pokemon GO Tour: Kanto będzie zawierało różne wersje biletowanej gry, a każda z nich zaoferuje inne stworki. Aby zebrać pierwszych 150 Pokemonów pierwotnie odkrytych w Kanto, musisz wymienić się ze znajomymi, którzy mają drugą wersję wydarzenia. Aby w tym pomóc, zasięg wymian zostanie zwiększony do 40 km w ciągu wydarzenia.

Wybranej wersji nie można zmienić. Wybór będzie odbywał się na krótko przed rozpoczęciem eventu.

Wersja czerwona

 • Ekskluzywne Pokemony: Ekans, Oddish, Mankey, Growlithe, Scyther i Electabuzz będą przyciągane do Incense’a.
 • Będzie większa szansa na spotkanie shiny wersji następujących stworków: Bulbasaur, Charmander, Squirtle, Pidgey, Ekans, Pikachu, Nidoran ♀, Oddish, Diglett, Mankey, Growlithe, Ponyta, Shellder, Drowzee, Krabby, Hitmonlee, Lickitung, Scyther, Electabuzz, Eevee, Kabuto i Dratini.

Wersja zielona

 • Ekskluzywne Pokemony: Sandshrew, Vulpix, Meowth, Bellsprout, Magmar i Pinsir będą przyciągane do Incense’a.
 • Będzie większa szansa na spotkanie shiny wersji następujących stworków: Bulbasaur, Charmander, Squirtle, Pidgey, Pikachu, Sandshrew, Nidoran ♂, Vulpix, Meowth, Psyduck, Bellsprout, Geodude, Exeggcute, Hitmonchan, Koffing, Tangela, Horsea, Magmar, Pinsir, Eevee, Omanyte i Dratini.

Zdobywaj nagrody, zbierając pierwsze 150 Pokemonów pierwotnie odkrytych w Kanto! Jeśli ci się nie uda podczas wydarzenia – nie martw się. Będziesz mieć czas do 27 lutego 2021 roku, do godziny 23:59. Możesz wykorzystać ten dodatkowy czas, aby wymieniać się z innymi graczami, ewoluować stworki, które już masz, walczyć w rajdach i napotykać Pokemony po ukończeniu specjalnych zadań. Zbierz całą kolekcję i odbierz nagrody.

ZOBACZ – Rozpiska grudniowych Spotlight Hours w Pokemon GO. Jakie Pokemony się pojawią?

Ekskluzywne ataki

Określone stworki złapane podczas wydarzenia będą posiadały ekskluzywne ataki.

 • Articuno – Hurricane
 • Zapdos – Thunder Shock
 • Moltres – Sky Attack
 • Mewtwo – Psystrike

Bonus za wcześniejszy zakup biletu

Wszyscy, którzy zakupią bilet wydarzenia przed określoną datą, otrzymają bezpłatne bilety zapewniające zadania związane ze styczniowym i lutowym Dniem Społeczności.

Bilet Pokemon GO Tour: Kanto kosztuje 55,99 zł i nie można zakupić go za PokeCoiny.

 • Styczniowy Community Day odbędzie się w sobotę 16 stycznia 2021 roku. Wszyscy, którzy zakupią bilet Pokemon GO Tour: Kanto do środy 13 stycznia 2021 roku, otrzymają darmowy dostęp do tego Dnia Społeczności.
 • Lutowy Community Day odbędzie się w niedzielę 7 lutego 2021 roku. Wszyscy, którzy zakupią bilet Pokemon GO Tour: Kanto do środy 3 lutego 2021 roku, otrzymają darmowy dostęp do tego Dnia Społeczności.

Bilety na wydarzenie Pokemon GO Tour: Kanto nie podlegają zwrotowi.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go