w

Oficjalna zapowiedź Mega Ewolucji w Pokemon GO. Wszystko, co trzeba o tym wiedzieć

Pojawiła się pierwsza oficjalna zapowiedź Mega Ewolucji w Pokemon GO.


Każdy, kto śledzi nowości i przecieki związane z Pokemon GO, wie, że od jakiegoś czasu zrobiło się głośno o Mega Ewolucjach. Za część zamieszania były odpowiedzialne osoby, które wygrzebały z plików gry sporo ciekawych informacji. Niestety jakiś czas były to jedynie domysły, choć większość społeczności wiedziała, że twórcy szykują coś dużego. 25 sierpnia okazało się, że przecieki były prawdziwe – na oficjalnym koncie Pokemon GO pojawił się jednoznaczny post.

Czym są Mega Ewolucje?

Mega Ewolucje to rodzaj transformacji wprowadzony w szóstej generacji serii Pokemon. Cechują one jedynie kilka gatunków stworków. W odróżnieniu od standardowych ewolucji Pokemony nie przybierają nowej formy, a jedynie wzmacniają swoją dotychczasową. Fabularnie Mega Ewolucje sa odwracalne i wymagają 2 przedmiotów – Kamienia Klucza i Kamienia Mega Ewolucji.

Mega Venusaur, Mega Charizard Y i Mega Blastoise

ZOBACZ – Dlaczego Pokemon GO tak mocno odżyło w 2020 roku i odzyskało popularność?

Choć ilość Mega Ewolucji jest ograniczona, to dotyczą one wielu bardzo znanych Pokemonów – poza powyższymi starterami z generacji pierwszej znana jest Mega forma Beedrilla, Pidgeota, Alakazama, Slowbro, Gengara, Gyaradosa, Mewtwo i wiele więcej.

Mega Ewolucje w Pokemon GO

To, że Mega Ewolucje pojawią się w Pokemonach, wiadomo na pewno. Świadczy o tym jeden z oficjalnych wpisów na Twitterze:

Tweet nie zdradza wiele, ale potwierdza, że przecieki przynajmniej częściowo okazały się prawdą.

Oczywistym jest fakt, że nowe ewolucje w Pokemon GO będą różniły się w jakiś sposób o tych, które zna się z innych odsłon serii. Co wywnioskować można na podstawie aktualnych informacji z plików gry?

  • Ewolucje będą czasowe i będą boostowały statystyki Pokemona. Niestety nie wiadomo, jak będzie to wyglądało ani jakie będą przeliczniki. Nie wiadomo też, jak długo będzie trwała zmieniona forma.
  • Możliwe, że pojawią się powiązane z nimi questy – być może w zakładce Special.
  • Wszystkie dodatkowe ewolucje zapiszą się w Pokedeksie. Dodane zostaną także związane z nimi odznaki.

Na Reddicie wyczytać można, że przecieki dotyczą także rajdów. Według nich pojawią się zupełnie nowe rajdy z własną muzyką, za które otrzymać będzie można Mega Candy – te z kolei będą służyły do stworzenia Mega Ewolucji (nie jest to potwierdzone, są to jedynie teorie).

Tak prawdopodobnie będą wyglądały oznaczenia Mega Rajdów:

Ikonka Mega Candy:

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go