w

Pokemon GO oficjalnie przestanie działać na starych telefonach z Androidem i iOS-em

Reklama

Niantic oficjalnie ogłosiło, że Pokemon GO kończy wsparcie dla starych systemów.

Reklama


Pokemon GO to gra wydana w lipcu 2016 roku. 4 lata temu wielu graczy wymieniało swoje telefony na nowsze, ponieważ tytuł nie działał na wszystkich systemach. Z czasem gra mocno się rozwinęła i powoli najstarsze wersje systemów, na których można ją zainstalować, idą w odstawkę. Twórcy oficjalnie ogłosili, że kończą wsparcie dla konkretnych wersji Androida i iOSa.

Na jakich telefonach Pokemon GO przestanie działać?

Pojawił się tweet na oficjalnym koncie Pokemon GO, w którym twórcy poinformowali o tym, że gra przestanie działać na konkretnych wersjach systemów. Okazuje się, że od października 2020 osoby posiadające Android 5, iOS 10 i iOS 11 nie będą już mogły łapać stworków w realnym świecie. Gra nie pójdzie także na telefonach iPhone 5s i iPhone 6.

ZOBACZ – Miesiąc legendarnych Pokemonów w Pokemon GO – co i kiedy pojawi się we wrześniu?

W przypadku iPhone 5s i iPhone 6 nie pomoże aktualizacja systemu do wersji iOS 12, ponieważ mimo to gra dalej nie będzie działać na wymienionych modelach.

Pokemon GO stale się rozwija i przez ostatnie 4 lata twórcy wprowadzili wiele nowości oraz chcą wprowadzać ich jeszcze więcej. To, że z czasem starsze systemy nie będą wspierane, nie dziwi większości osób, choć mimo wszystko na pewno są i tacy, których informacja o tym niemiło zaskoczy.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go