w

Mega Wrzesień w Pokemon GO – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym evencie

Źródło: https://pokemongolive.com/post/mega-september-event

Nadszedł miesiąc pełen atrakcji. Co przygotowali twórcy Pokemon GO?


O tym, że wrzesień będzie pełen nowości wiadomo, było już od jakiegoś czasu. Zaczęło się od zapowiedzi nowych Spotlight Hours, Research Breakthrough czy zmian w rajdach. Jednak to, co pokazali twórcy, zaskoczyło naprawdę wielu graczy. Niantic wprowadził wyczekiwane Mega Ewolucje, a razem z nimi aż trzytygodniowy event pełen atrakcji. Oto wszystko, co trzeba o nim wiedzieć.

Nowe Mega Ewolucje – jak je odblokować?

Po wakacjach pełnych rozmaitych eventów (trzy tygodnie tematyczne w ramach Ultra Unlock, Pokemon GO Fest 2020, Gastly i Magikarp Community Days i nie tylko) przyszedł czas na Mega Wrzesień. Już po nazwie można zgadnąć, że będzie to miesiąc Mega Ewolucji, które niedawno pojawiły się w grze.

Przez cały wrzesień będą dostępne trzy tygodnie wydarzeń związanych z Mega Ewolucjami. Niezależnie od tego, czy chodzi o pokonanie Mega Rajd Bossów, walkę z innymi Pokemonami, czy po prostu cieszenie się towarzystwem mega stworka jako waszego buddy, w tym miesiącu będziecie mieli wiele do zrobienia!

Mega Pidgeot

Od wtorku 1 września 2020 roku do poniedziałku 7 września 2020 roku celem graczy będzie ukończenie jak największej liczby Mega Rajdów. Jeśli społeczność ukończy 2 miliony takich rajdów, odblokuje nową ewolucję – Mega Pidgeota.

W czasie eventu przewidziane są następujące atrakcje:

 • Zwiększona ilość Mega Rajdów
 • Zwiększony bonus do ataku od znajomych biorących udział w rajdzie
 • Nowe Field Research związane z aktualnym wydarzeniem, a wśród nich pojawi się możliwość zdobycia Mega Energii do Venusaura, Charizarda i Blastoise’a
 • Abra, Magnemite, Exeggcute, Rhyhorn, Tangela, Electabuzz, Omanyte, Aerodactyl, Murkrow, Treecko, Torchic, Lotad i Roselia będą częściej pojawiać w dziczy
 • Gracze z dużym szczęściem będą częściej natrafiać na Shiny Lotada.

ZOBACZ – Rozpiska wrześniowych Spotlight Hours w Pokemon GO. Jakie Pokemony się pojawią?

 

Mega Houndoom

Od piątku 11 września 2020 roku do czwartku 17 września 2020 roku celem graczy będzie używanie swoich Mega Pokemonów w bitwach o Gym, z Team GO Rocket i w Trainer Battles (z wyłączeniem bitew GO Battle League). Jeśli trenerzy z całego świata wygrają 275 milionów takich potyczek przed końcem wydarzenia, odblokują Mega Houndooma w Mega Rajdach.

W czasie eventu przewidziane są następujące atrakcje:

 • Z Field Research będzie można zdobyć Mega Energię potrzebną do stworzenia Mega Beedrilla.
 • Mega Beedrill otrzyma dodatkową tymczasową premię do CP, gdy będzie używany w walkach o Gymy, z Team GO Rocket oraz z przyjaciółmi.
 • Z Field Research będzie można otrzymać Mega Energię do Venusaura, Charizarda i Blastoise’a.
 • Następujące Pokemony typu bug będą częściej pojawiać się na wolności: Caterpie, Weedle, Paras, Venonat, Scyther, Pinsir, Ledyba, Spinarak, Wurmple, Kricketot i Burmy.
 • Członkowie Team GO Rocket będą używali innych Shadow Pokemonów w czasie walk.
 • Timed Research skupione będą na rajdach i walkach.
 • Gracze z dużym szczęściem będą natrafiać na Shiny Ledybę.

ZOBACZ – Pokemony w Pokemon GO będą się od teraz respiły w większej ilości miejsc, także na wsiach

Mega Gengar

 

Od wtorku 22 września 2020 roku do poniedziałku 28 września 2020 roku celem graczy będzie stanie się kumplami (buddy) ze swoim Mega Pokemomi i spędzanie z nimi czasu. Twórcy zapowiedzieli także, że do Pokemon GO zbliża się event związany z Halloween. Aby mieć dostęp do halloweenowego Special Research, trzeba ukończyć Special Research związane z Mega Ewolucjami.

Pamiętajcie, aby robić zdjęcia swoim buddy i udostępniać je nam w mediach społecznościowych. W tym czasie Pokemony o dużych rozmiarach będą pojawiać się częściej na wolności i podczas rajdów. Zrób Mega Ewolucję swojego buddy’ego i spraw, aby pojawił się na mapie w celu porównania rozmiarów! Czy zgadniecie, który jest wyższy: Furret czy Mega Charizard X? Pod koniec września udostępnimy również Timed Research, aby zapoczątkować upiorny sezon.

W czasie eventu przewidziane są następujące atrakcje:

 • Czas trwania Mega Ewolucji będzie wydłużony z 4 do 12 godzin.
 • Czas działania Poffina zostanie podwojony.
 • Pokemony o dużych rozmiarach będą respić się częściej na wolności: Doduo, Alolan Exeggutor, Pinsir, Lapras, Snorlax, Furret, Wobbuffet, Mantine i Skarmory.
 • W rajdach będzie można walczyć z Pokemonami o dużych rozmiarach.
 • W Field Research pojawi się możliwość zdobycia zwiększonej ilości Mega Energii potrzebnej do stworzenia Mega Beedrilla.
 • Z Field Research będzie można otrzymać Mega Energię do Venusaura, Charizarda i Blastoise’a.
 • Po zrobieniu screena Mega Ewolucji można dostać niespodziankę w postaci Pokemona tego samego gatunku.
 • Gracze z dużym szczęściem będą natrafiać na Shiny Doduo.

Więcej o tym, czym są Mega Ewolucje, do czego służy Mega Energia itp. poczytać można tutaj: Zaskakujące nowości w Pokemon GO – zmiany w rajdach, nowe questy, Mega Ewolucje i nie tylko.

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go