w

Szansa na wyklucie tego Pokemona z jajka w Pokemon GO jest przerażająco niska. Wynosi jedynie…

Nowy stworek w Pokemon GO jest naprawdę trudny do zdobycia. Chodzi o jego szansę wyklucia się z jajka.


Niedawno w grze zadebiutował nowy stworek. Okazuje się jednak, że zdobycie go jest naprawdę trudne i trzeba się dla niego trochę wysilić.

Wszystko przez to, że wykluwa się z jaj, przez co nie tylko trzeba przejść odpowiedni dystans, ale też mieć ogromne szczęście – szansa na wyklucie jest strasznie niska.

Larvesta w jajkach w Pokemon GO

2 maja rozpoczęło się wydarzenie An Instinctive Hero w Pokemon GO. Wśród atrakcji znaleźć można debiut dwóch nowych stworków: Larvesty oraz jej ewolucji – Volcarony. W opisie eventu przeczytać można, że:

Od tego wydarzenia Larvesta dołączy do puli Pokemonów wykluwających się z jaj 2-, 5- i 10-kilometrowych. Oprócz Larvesty na przestrzeni danego sezonu z tych jajek będą wykluwać się także inne Pokemony znajdujące się w puli 2-, 5- i 10-kilometrowych jajek.

Gracze ucieszyli się, że w jajkach będzie coś ciekawszego, więc poszli na spacery, by sprawdzić, jak szybko zdobędą swoją Larvestę. I tu pojawił się pewien problem, ponieważ okazało się, że szansa na wyklucie jej jest przerażająco niska.

Niektórzy fani Pokemon Go zebrali się, aby obliczyć dokładny wskaźnik wyklucia nowego Pokemona w grze. Jeśli ich odkrycia są prawdziwe, szanse na wyklucie Larvesty są przerażająco niskie i wynoszą mniej niż 1%.

Współczynnik wyklucia tego stworka został obliczony przez fanów i zamieszczony na Reddicie, gdzie gracze masowo komentowali, wyrażając swoje rozczarowanie. Zaobserwowany współczynnik wyklucia Larvesty wyniósł mniej niż 1% z kwalifikujących się jajek z odległości 2 km, 5 km i 10 km.

Dystans Wyklute jajka Liczba Larvest Szansa na wyklucie
2 km 143 1 0,70%
5 km 148 1 0,68%
10 km 73 1 1,37%

Śmiałkowie, których zadaniem było wyliczenie współczynnika wyklucia Pokemona, doszli do wniosku, że zdobycia jednej Larvesty musieli przejść średnio 1,136 kilometrów. Normalny gracz musiałby więc przebyć około 19 000 kilometrów, aby zdobyć 400 cukierków potrzebnych do ewolucji jednej Larvesty w Volcaronę. Takie wyniki wydają się przerażające.

Oczywiście nie zabrakło osób w komentarzach, które twierdziły, że zdobyły nowego stworka już z pierwszego jajka, a dodatkowo ten był w wersji shiny. Jest to możliwe, jednak naprawdę mało prawdopodobne i przeciętny gracz nie doświadczy czegoś takiego.

Warto pamiętać, że są to fanowskie obliczenia i nie ma pewności, jaki jest oficjalny współczynnik wyklucia, jednak śmiało można powiedzieć, że jest on bardzo niski, co czyni nowego Pokemona – a szczególnie jego ewolucję – super rzadką.

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go