w

Zmiany w systemie Candy XL w Pokemon GO. Niantic posłuchało graczy, co trzeba wiedzieć?

Twórcy zapowiedzieli zmiany względem Candy XL. Czy będą łatwiejsze do zdobycia?


2 miesiące temu pojawił się artykuł o tym, że społeczność Pokemon GO narzeka na nowy typ cukierków – Candy XL. Zdaniem graczy te są zbyt trudne do zdobycia, co powoduje zdenerwowanie i odbiera przyjemność z gry. Wielu trenerów naprawdę starało się uzbierać wyczekiwane cukierki, ale musiało obejść się smakiem – gra była dla nich bezlitosna.

Wówczas padły różne pomysły na naprawienie systemu, m.in. zaproponowano, by Candy XL można było zdobywać dzięki podróżowaniu ze swoim buddym. Niantic ogłosiło, że system faktycznie się zmieni. W jaki sposób?

Candy XL w Pokemon GO

Na oficjalnej stronie gry pojawił się wpis, w którym poruszono temat Candy XL. Twórcy przyznali, że chcą sprawić, by zdobywanie tego typu cukierków przynosiło graczom więcej pozytywnych emocji, zamiast wywoływać w nich frustrację.

Z niecierpliwością czekamy na udostępnienie aktualizacji Candy XL, dzięki której zdobycie tego zasobu w Pokemon GO będzie bardziej satysfakcjonujące.

  • Wymiana Pokemonami będzie dawała szansę na nagrodzenie Candy XL za stworka, którym się wymieniliście. Szansa na otrzymanie tego typu cukierków wzrośnie, im większa jest odległość pomiędzy miejscami złapania obu Pokemonów.
  • Chodzenie ze swoim buddym będzie teraz dawało szansę na zdobycie Candy XL.
  • Łapanie legendarnych, mitycznych lub ewoluowanych Pokemonów będzie gwarantowało nagrodę w postaci Candy XL.

ZOBACZ – Niantic ukarało ponad 5 milionów cheaterów w grach Pokemon GO i Harry Potter: Wizards Unite

Jak widać, część zapowiedzianych zmian jest bardzo podobna do tego, co proponowali gracze jakiś czas temu. Społeczność cieszy się, że twórcy wysłuchali ich próśb i chcą, by pozyskiwanie nowego zasobu nie było irytujące.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Pokemon Go