w

Zmiany z Candy XL w Pokemon GO weszły w życie. Co trzeba o tym wiedzieć?

Zapowiadana aktualizacja w zdobywaniu Candy XL pojawiła się w grze.


Jakiś czas temu pojawił się artykuł mówiący o tym, że do gry zostaną wprowadzone pewne zmiany. Chodziło o aktualizację systemu zdobywania Candy XL, które są niesamowicie potrzebne, jeśli chce się maksymalnie ulepszyć swoje stworki.

Gracze narzekali, że zdobywanie wspomnianego zasobu jest zbyt trudne, uciążliwe i wywołuje masę negatywnych emocji. Niektórzy czuli, że Niantic niepotrzebnie podnosi poprzeczkę.

Twórcy postanowili naprawić ten problem i ułatwić zdobywanie cukierków, by gracze dłużej nie czuli z tego powodu frustracji. Co dokładnie się zmieniło?

Zmiany w zdobywaniu Candy XL

O tym, że Candy XL będzie można zdobywać np. dzięki spacerom ze swoim buddym, wspomniane było już wcześniej. Nie było jednak wiadomo, czy zapowiedzi wejdą w życie w takiej formie, w jakiej je ujawniono.

Dziś gracze mają pewność, że twórcy podeszli do tematu poważnie i faktycznie zmienili system tak, jak im niejednokrotnie proponowano.

Aktualnie Candy XL można otrzymać:

  • podczas wymiany Pokemonami. Szansa na zdobycie cukierka jest większa, jeśli dystans pomiędzy miejscami złapania obu stworków jest duży.
  • podczas spacerów ze swoim buddym. Zaprzyjaźniony Pokemon może losowo znaleźć Candy XL podczas wyprawy.
  • podczas łapania Pokemonów legendarnych, mitycznych lub ewoluowanych. Cukierek będzie nagrodą gwarantowaną.