Od kiedy PUBG: Battlegrounds będzie kompletnie darmowe? Nie trzeba będzie długo czekać

PUBG

Reklama

Popularność PUBG: Battlegrounds spadła, zatem deweloperzy zdecydowali się spróbować to naprawić.


Jeszcze kilka lat temu Playerunknown’s Battlegrounds był naprawdę popularnym tytułem, który zrzeszał wielu graczy w trybie battle royale. Z czasem jednak uległo to zmianie, ponieważ pojawiły się inne produkcje, jak APEX Legends czy Fortnite, które funkcjonowały na modelu free-to-play.

Po tych wszystkich latach deweloperzy PUBG zdecydowali się, że ich tytuł będzie darmowy już od 2022 roku. Ma to przede wszystkim zwiększyć ilość aktywnych graczy.

Czy to pewne i od kiedy dokładnie PUBG będzie free-to-play?

Reklama

Twórcy Playerunknown’s Battlegrounds podczas The Game Awards, czyli 10 grudnia, ogłosiło, że ich battle royale od dnia 12 stycznia przejdzie na model free-to-play. Informacja ta oznacza, że decyzja jest w zupełności pewna i stanie się faktem już na początku nadchodzącego roku.

Reklama

Deweloperzy ujawnili również zwiastun, który przedstawił wszystko, co gra ma do zaoferowania. Mowa tutaj o ośmiu mapach oraz ulepszonej grafice od momentu premiery na nowym modelu.

Video

PUBG oferuje również pakiet nagród w postaci hełmu Highside Slick, żelazną skrzynkę G-Coin i tajemniczą nagrodę dodatkową za zaproszenie trzech znajomych do wstępnej rejestracji. 

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej