w

Abstrakcyjna różnica zarobków największej polskiej streamerki Twitch i niewiele większego streamera

Twitch już jakiś czas temu wprowadził proponowane gwarantowane zarobki dla streamerów Twitch. Oferty te są dostosowywane do streamerów i czasami naprawdę rozbieżne.


Twitch czasami zaskakuje, jeżeli chodzi o swoje funkcjonalności. Jedna z nich to proponowane zarobki za przestreamowanie określonej ilości godzin. Streamerzy dostają różne propozycje. Ostatnio Kasix i Wardęga porównali to, co widzą w swoich panelach.

Tutaj warto wspomnieć, że Kasix jest obecnie TOP 1 streamerką, jeżeli chodzi o polskiego Twitcha.

Natomiast Sylwester ogólnie jest raczej średniej wielkości streamerem wśród mężczyzn. Według Twitch Trackera dzieli ich średnio około 200 widzów na korzyść Wardęgi. Oczywiście mówimy tutaj o naprawdę popularnym youtuberze, ale ich statystyki na Twitchu nie są jakieś niesamowicie rozbieżne.

Oferowane zarobki

Kasix w listopadzie ma średnio 1215 widzów.

Sylwester z kolei 1494. Wydawałoby się więc, że otrzymywane oferty od Twitcha powinny być raczej podobne.

Tymczasem, jak mówi Kasix, za przestreamowanie 150 godzin Twitch oferuje jej 250 dolarów, czyli w przeliczeniu około 1134 złote. Wardęga, który ma w teorii niewiele mniej widzów, za 100 godzin ma 3000 dolarów, czyli około 13 tysięcy złotych.

  • Kasix 150 godzin, 10 minut reklam – 250 dolarów
  • Wardęga 100 godzin, 4 minuty reklam – 3000 dolarów

Do tego dochodzą naturalnie deale i na pewno Kasix nie narzeka na ogólne zarobki, bo sam Twitch i reklamy na nim nie są chyba dla nikogo głównym źródłem zarobków, natomiast widać, że różnica pomiędzy nimi jest naprawdę spora.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka