w

Dlaczego niektórzy użytkownicy Discorda mają żółtą ikonkę zamiast klasycznej niebieskiej?

Część osób pewnie wie, inni właśnie się dowiedzą, że Discord wcale nie we wszystkich wersjach ma tę samą ikonkę.


Ludzie przyzwyczaili się do tego, że Discord ma niebieską ikonkę tak samo na urządzeniach mobilnych, jak i na komputerach. Na przestrzeni lat czasami się zmieniała, ale raczej nigdy nie była żółta.

Niektórzy użytkownicy mają jednak żółte ikonki. Nie jest to żaden błąd, a zamierzone działanie i funkcja Discorda. Skąd to się bierze?

Żółta ikonka Discorda

Trzeba wiedzieć, że Discord tak naprawdę ma 3 różne wersje. Pierwsza to ta kompletnie normalna, z której korzysta większość osób. Druga to beta, trzecia alfa. Wersja alfa jest zdecydowanie najmniej stabilna, często nazywa się ją „Canary”. O tym na swojej stronie pisze nawet Discord:

Wersja podpisana jako „Alpha” różni się nie tylko funkcjami, ale także kolorem ikonki. Ta staje się żółta i wygląda tak:

https://www.reddit.com/r/discordapp/comments/x4itgb/why_is_discord_yellow/

Czy każdy może to pobrać? Jak najbardziej. Jeżeli jednak lubicie, by wszystko działało, to raczej nie warto ryzykować. Wersja ta najmniej stabilna (przeglądarka internetowa):

https://canary.discord.com

Jak ktoś poszuka, to znajdzie wersje tak samo na PC, jak i urządzenia mobilne. Warto jednak przed rozpoczęciem kombinacji naprawdę mocno zagłębić się w to, co może się wydarzyć po instalacji.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka