Ile osób korzysta z Discorda, a ile z Messengera w Polsce?

Rozrywka

Reklama

Zastanawialiście się, który komunikator jest w Polsce najpopularniejszy? Pojawiła się pewna wskazówka.


Te raporty, przynajmniej bez audytu są raczej orientacyjnymi, o czym przekonaliśmy się na własnym przykładzie, ale pokazują, jak wygląda rozstrzał pomiędzy statystykami Discorda, Messengera, czy Whatsappa stricte w Polsce.

Ciekawe, że wiele osób używa chociażby Telegrama. Ma on przedziwne swoje nisze, które najwyraźniej stają się coraz popularniejsze. Na to wskazuje badanie Gemius.

Ile traci Discord?

Reklama

Discord nie jest najpopularniejszym komunikatorem w Polsce, przynajmniej bazując na tym raporcie. Wirtualnemedia pokazuje, jak wygląda obecnie rozkład popularności pomiędzy konkretnymi platformami:

Reklama

Bardziej należy to traktować jako pewną wskazówkę odnośnie tego, jak to w Polsce się rozkłada. Messenger zdecydowanie jest TOP 1 i nie ma tutaj o czym mówić. Potem są aplikacje Google, głównie w postaci chociażby Google Meet. Na trzecim miejscu znajduje się ponoć WhatsApp i tu następuje spory spadek.

Z Discorda w Polsce ponoć korzysta 4,6 miliona osób. Dużo, mało? Wydaje się, że użytkowników może być więcej, ale w sumie ciężko powiedzieć, bo wiele najpopularniejszych serwerów dzieli ze sobą userów.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej