w

Kolejna duża funkcja w YouTube Gaming sprawi, że platforma będzie konkurować z Twitchem

Od dłuższego czasu można zauważyć, że YouTube Gaming stara się konkurować z Twitchem. Teraz wprowadza kolejną funkcję, która na to pozwoli.


YouTube Gaming w ostatnim czasie bardzo często podejmuje decyzje, które pozwalają mu zbliżyć się do swojego głównego konkurenta – Twitcha – i w ten sposób mierzyć się z nim na równym poziomie. Jeszcze wczoraj swoje przejście na YT potwierdził TimTheTatman, o czym informowaliśmy w tym artykule. Jeszcze wcześniej platforma Google’a dodała funkcję klipów, która upodabnia go do TTV.

Na YouTube Gaming będzie można podarować subskrypcję?

Jeden z użytkowników Twittera zasugerował, że platforma powinna dodać możliwość podarunku subskrypcji. Miałaby ona działać mniej-więcej w ten sam sposób, co na Twitchu. Ryan Wyattm, czyli kierownik ds. gamingu na YouTube, po prostu odpowiedział na całą sprawę gifem. Jego odpowiedź jest dość wymowna i może się wydawać, że włodarze serwisu rzeczywiście mają coś takiego w planach:

Sam współwłaściciel 100 Thieves, Jack “CouRage” Dunlop, zauważył, że w ostatnim czasie YouTube dodał mnóstwo funkcji. Te sprawiły, że platforma stała się naprawdę przyjazna dla streamerów oraz jej widowni.

Bardzo możliwe, że w przyszłości YouTube Gaming będzie w stanie nawet przegonić Twitcha. Póki co jednak nadal pozostaje on największą platformą streamingową.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka