w

Płacz na streamie, odpowiedź Multiego, wyjaśnienia Japczana, stanowisko Izaka. Drama z Xayoo Industries

Drama wokół Xayoo Industries jest na pewno jedną z większych, jakie w ostatnich kilku miesiącach przeszły przez Internet.


Drama wokół XI jest naprawdę skomplikowana, a na jej temat wypowiada się coraz więcej osób. Nic dziwnego – Xayoo Industries to jedna z najważniejszych ekip w polskim Internecie, która wchodziła w relację z przeróżnymi influencerami.

Dzisiejszy dzień przyniósł mnóstwo wyjaśnień, wypowiedzi, pojawił się też płacz, tak samo u Holaka, jak i Popo. Widać, że dla wszystkich jest to bardzo trudne, a kolejne godziny przynoszą tylko więcej i więcej wątków. Ale od początku. Jeśli nie śledziliście sytuacji wcześniej, więcej można dowiedzieć się tutaj:

Co się wydarzyło w skrócie:

  • Holak w płaczu zwrócił się do Popo, który również podczas swojej transmisji się rozpłakał.
  • Multi odpowiedział Xayoo, do którego nic nie ma, ale chce wyjaśnić tę sytuację poza streamem – Xayoo już do niego napisał.
  • Xayoo odpowiedział na wyciek screenów i powiedział, że przez te kilka lat pisał, robił i mówił różne rzeczy i w gronie ścisłych znajomych czasem mówi się różne rzeczy, które są zrozumiałe dla znajomych, a niekoniecznie dla całego Internetu.
  • Multi odpowiedział Japczanowi, który ciągle miał go wyzywać, obrażać, robić przytyki zupełnie bez powodu.
  • Japczan odpalił streama i udzielił odpowiedzi na film Holaka. Obejrzał też kilka klipów Multiego, by później wyjaśnić, że nigdy nie miał nic złego na myśli.
  • Izak wypowiedział się o XI. Zwrócił uwagę, że chłopaki faktycznie często przesadzali.
  • Rafonix nagrał IS, gdzie wskazuje, że wcale nic sobie nie uroił. Youtuber napisał także do Xayoo.

Ogólnie można to podsumować w taki sposób, że XI, a w szczególności Japczan, zorientowali się, że nie można tak po prostu wyzywać ludzi i oczekiwać, że za każdym razem zrozumieją i załapią żarty. Oprócz tego jest to kłótnia pomiędzy znajomymi, która dotyczy w sumie sytuacji sprzed pięciu lat i nikt poza XI dobrze tego nie zrozumie.


Widać, że dla Holaka to wszystko jest niesamowicie trudne. Już abstrahując od prawdziwości oryginalnego filmu, streamer ma w sobie całą masę smutku, złości, żalu. Zdecydowanie moment z jego płaczem udowadnia, jak trudna jest to sytuacja.

Popo odpowiadając na to wszystko, również się rozpłakał. Streamer powiedział, jak ciężko miał w życiu, a jego brak kontaktu między innymi z Holakiem wynikał także z prywatnych przyczyn, a nie związanych stricte z Holakiem, czy Xayoo. Pełna odpowiedź ma ponad godzinę. Znajduje się tam wyjaśnienie tego, co mówił Holak i perspektywy Popo. Moment, w którym Popo puszczają emocje:

O sprawie wypowiedział się też Multi. O Xayoo mówił dość krótko (6 minut – filmik poniżej). W skrócie: Multi poczuł się słabo, ale według niego jest to do wyjaśnienia. Xayoo napisał podczas streama Multiego PW, więc będzie to potem wyjaśniane.

Multi więcej mówił o Japczanie. Tutaj już pojawiło się mnóstwo kwestii. Streamer przyznał, że bardzo przeszkadzały i nadal przeszkadzają ciągłe przytyki ze strony Japczana. Kuba miał wielokrotnie obrażać Multiego bez wyraźnego powodu. Multi mówił, że Japczan z jednej strony zachowywał się w stosunku do niego bardzo dobrze (prywatnie), a z drugiej obrażał (na streamach).

Multi ogólnie jest też zmęczony tym, że ciągle on musi wszystko wyjaśniać. Rzeczywiście, ostatnio wokół niego jest cała masa dram. Michał pokazał wiele różnych wycinków, w których Japczan albo go obraża, albo nie potrafi odpowiedzieć, czy faktycznie ma coś przeciwko Multiemu, czy nie.

Jeżeli chodzi o samego Japczana, odpalił streama i wyjaśniał cały film Holaka, z większością rzeczy się nie zgadzając. Tu pojawia się kwestia tego, że Holak w wielu sprawach mówił ogólnikami, których Japczan nie rozumiał, a przynajmniej tak mówił.

Fakt faktem Japczan kilka sytuacji opisał ze szczegółami, które rzuciły nowe światło na sprawę. Ale i tak czat był zaspamowany emotką sera. Japczan trzyma się swojej wersji, że jego obrażanie nie miało wyrządzać żadnych szkód. Odpowiedź też ma dobre kilkadziesiąt minut, więc trzeba będzie obejrzeć shoty.


Dalej to już kwestie nieco mniej ważne. Rafonix najpierw wrzucił IS, a potem napisał do Xayoo.

Xayoo mówiący o wiadomości od Rafonixa:

O sprawie mówił także Izak, który przyznał, że miał podobne doświadczenia z XI i faktycznie tak było – chłopaki w pewien sposób napędzali krytykę na innych.

To na pewno będzie się jeszcze długo ciągnąć, bo przecież chodzi o Xayoo Industries – grupę, która przez lata panowała na polskim Twitchu. Przez ostatnie kilka lat wydarzyło się naprawdę wiele.