w

Przeszedł z Twitcha na Youtube za ogromne pieniądze i został zbanowany po 48 godzinach

Ludwig, jeden z najpopularniejszych streamerów na Twitchu, przeszedł dwa dni temu na Youtube, a już jest zbanowany.


“Youtube daje większą swobodę”, na pewno kiedyś to słyszeliście. Ludwig także, więc nie miał większych oporów, żeby puszczać podczas swojej transmisji różne utwory, do których nie miał praw autorskich.

Tak, Youtube w tym względzie wcale nie różni się od Twitcha aż tak bardzo, a przynajmniej nie przy skali, jaką osiąga Ludwig. Streamer przeszedł z TTV na YT za ogromne pieniądze, w ogromnych emocjach, był to jeden z największych “transferów” ostatnich miesięcy.

Aż tu nagle ban

Streamer nawet nie zdążył się jeszcze zadomowić na Youtube, a jego kanał został zbanowany. Ludwig potwierdził, że chodziło o muzykę, a konkretniej puszczanie filmów dla dzieci, w których występowała piosenka “Baby Shark”. Kilka sekund wystarczyło, by kanał został zbanowany.

Co będzie dalej? Nie jest to permanentna blokada i zapewne zostanie zdjęta, gdy pracownicy czuwający na Ludwigiem dogadają się z innym działem. Trudno powiedzieć, ile to wszystko potrwa, ale sytuacja wielu osobom wydaje się zabawna.

Tyle się mówi o tym, że Youtube jest lepszy pod względem zasad, restrykcyjnego podchodzenia do DMCA, do praw autorskich etc. A tutaj wystarczyły dosłownie 2 dni. Co więcej, streamer na Twitchu nigdy nie miał bana.