w ,

Streamer GTA RP dostał ostrzeżenie od Twitcha za… Dźwięki policyjnych syren i trąbienia

Jeden ze streamerów GTA otrzymał ostrzeżenie za naruszenie DMCA.


Raczej wszyscy już się przyzwyczaili do tego, że na Twitchu nie ma żadnej muzyki, która jest objęta prawami autorskimi. TTV musiało się ugiąć pod naporem artystów i firm trzecich mających prawa autorskie do muzyki, jaka była puszczana podczas transmisji.

W efekcie każdy, kto używał muzyki bezprawnie, otrzymywał ostrzeżenia. I od kilku miesięcy nic się w tej sprawie nie zmieniło. Niektórzy kombinują z rozdzielaniem ścieżek dźwiękowych do VOD i tej, którą słychać na żywo, ale nie jest to jakieś popularne rozwiązanie.

Ostrzeżenie za dźwięk syren

Ramee jest streamerem GTA RP, który dostał ostrzeżenie za naruszenie praw autorskich. Normalnie nie wzbudziłoby to u nikogo jakichś emocji, gdyby nie dźwięki, które miałyby być objęte tymi prawami. Chodzi tutaj bowiem o syreny i trąbienie.

Autentycznie, mały kanał na Youtube mający 14 tysięcy subskrypcji zgłosił, że streamer, którego obserwuje ponad 194 tysiące osób użył dźwięków z filmu na Youtube, który łącznie obejrzano 5 tysięcy razy.

Oczywiście dźwięki, które miały naruszać prawa autorskie były dźwiękami z GTA, a nie z filmu na Youtube. Powoduje to wiele pytań odnośnie systemu weryfikowania tych zgłoszeń, czy tego, czy streamerzy GTA mają się teraz bać podobnych ostrzeżeń. Na ten moment Twitch nie odpowiedział streamerom.