w

Streamer Twitch ustawiał bota w taki sposób, że usunął sobie wszystkich obserwujących i musi zaczynać od zera

Streamerzy Twitch mają do dyspozycji coraz większą ilość różnego rodzaju narzędzi do zarządzania swoimi transmisjami.


W ostatnim czasie coraz popularniejsze robią się na Twitchu różnego rodzaju boty, które albo mają wpływ na czat, albo na samą transmisję. Wiele obecnie mówi się na przykład o botach, które są w stanie wykluczyć ze streama konkretne społeczności.

Takich botów trzeba jednak umieć używać, o czym dość boleśnie przekonał się jeden ze streamerów. “Even_Gao” jednym kliknięciem pozbył się wszystkich swoich obserwujących i musi zaczynać karierę od nowa.

Wszyscy obserwujący usunięci jednym kliknięciem

Streamer bawił się botem do usuwania obserwujących. Nie zdefiniował jednak, jakich konkretnie obserwujących chce się pozbyć. W efekcie tego usunął wszystkich, czyli około 6 tysięcy użytkowników.

Wszyscy streamerzy doskonale wiedzą, że najtrudniej jest się wybić, dojść do sensownej liczby obserwujących i stałej publiki. A tutaj streamer po prostu utrudnił sobie to zadanie, po kilku godzinach od tej wpadki ma 450 obserwujących, a miał ich ponad 6 tysięcy.

Jest to na pewno bardzo bolesna lekcja, która przestrzega, by może jednak nie używać narzędzi, których działania nie do końca się rozumie.