w

Streamerka Twitch zbanowana za pokazanie swojej postaci “w całości”. Bardzo nietypowy ban

CodeMiko została zbanowana z naprawdę ciekawego powodu. Jest to w pewnym sensie pierwsza taka blokada na Twitchu.


Streamy CodeMiko polegają na tym, że streamerka posługuje się swoją wirtualną postacią. Przy pomocy zaawansowanej technologii jej wirtualny awatar powtarza jej ruchy, a całość przypomina koncept rozszerzonej rzeczywistości.

Streamerka w ostatnim czasie przekraczała różne granice coraz bardziej. Dzięki temu, że jej postać jest wirtualna, to może ją dowolnie zmieniać w czasie rzeczywistym. Efekty tego są niekiedy naprawdę “ciekawe”:

Ban za przesunięcie granicy zbyt daleko

Od jakiegoś czasu CodeMiko dotyka tematu 18+ i cenzuruje swoją postać, sugerując jednocześnie wprost, że nie ma nic na sobie. Od kilku tygodni to przechodziło, ale ostatnia transmisja okazała się łamaniem regulaminu. Streamerka dobrze o tym wiedziała, bo tytuł streama to “CODEMIKO MIGHT GET BANNED TODAY”.

I faktycznie okazało się, że te słowa były prorocze. Co więc tam się działo? Streamerka kompletnie obnażyła swoją postać, co nie spodobało się Twitchowi. Pomimo tego, że w teorii jest tu nałożona cenzura, to nawet my nie możemy tego typu rzeczy pokazywać. Ponieważ chcemy, by każdy mógł widzieć to, co my w oryginale, uruchomiliśmy dodatkowy adres dla wersji bez cenzury:

Na drugim materiale widać, że problem nie leżał tylko w cenzurze, ale w ogólnym klimacie na streamie. Trudno powiedzieć, co się tam wydarzyło.

Na razie nie wiadomo, na jaki okres został przyznany ban i czy jest to jeszcze do uratowania. Można podejrzewać, że jak najbardziej. W najgorszym przypadku mowa tutaj o permie z możliwością odwołania się.