w

Tą sprawą z Twitcha zainteresowała się polska telewizja. Polsat i TVN już pytały youtubera

Niejednokrotnie w świecie Internetu było tak, że dopiero film na Youtube ruszał jakąś sprawę.


Youtube ma bardzo dużą moc, jeżeli chodzi o nagłaśnianie różnych spraw. Revo, jeden z popularnych youtuberów, nagrał film o „Tip and Donation” – pośredniku płatności, który w pewnym momencie przestał wypłacać streamerom pieniądze.

Było o tym głośno już kilka miesięcy temu, ale nie wyciągnięto z tego żadnych konsekwencji. Pieniądze zniknęły, a sprawy w sądzie szybko się zakończyły. Z perspektywy osoby trzeciej wygląda to tak, jakby cała ta afera zwyczajnie umarła, a wręcz nigdy nie ożyła.

Sprawą zainteresował się TVN i Polsat

Revo, influencer znany z nagrywania materiałów o scamach, przekrętach oraz słabym zachowaniu innych youtuberów nagrał odcinek na ten temat, wskazując, ile pieniędzy potracili streamerzy i youtuberzy. Rekordzistą jest w tym przypadku Tivolt, youtuberowi Tip And Donation ma zalegać około 70 tysięcy złotych.

Ile może zmienić jeden film na Youtube? Okazuje się, że naprawdę dużo, bo sprawa może pojawi się w telewizji. Revo na swoim profilu Twitter wprost napisał, że odezwały się do niego dwie stacje telewizyjne, konkretnie TVN i Polsat.

Trudno powiedzieć, czy to coś da oprócz samego rozgłosu, ale może ewentualne sądy będą spoglądać na to z nieco większym zainteresowaniem. Zawsze będzie można powiedzieć, że mówiono o tym nawet w wiadomościach czy ogólnie w telewizji. Wbrew pozorom naprawdę sporo to daje.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka