w

To będzie dla Wersow większym problemem, niż się wydawało. UOKiK sprawdza

Reklama

Wersow, ale także i inne influencerki i influencerzy mają powód do zmartwień. Chodzi tutaj o osoby, które zdecydowały się na współpracę z jedną z firm.


Przypomnijmy, że Weronika podjęła współpracę z firmą, która była mocno krytykowana. Youtuberka najwyraźniej nie za bardzo to przemyślała, albo nie zrobiła dostatecznego researchu. Można się domyślać, że za błąd odpowiedzialny jest ktoś z jej zespołu.

Tak, czy inaczej, Wersow po otrzymaniu sporej krytyki zdecydowała się zakończyć współpracę. To jednak nie zmienia faktu, że UOKiK i tak zbada sprawę, co potwierdzono już na oficjalnych mediach społecznościowych.

Robi się problem

Reklama

UOKiK zbada przede wszystkim, kwestie dotyczące zawierania umów, czyli praktycznie na pewno influ zaangażowani w promocję otrzymają pismo z prośbą o informację na temat umów.

Czy można się po tym spodziewać jakichś konsekwencji? Trudno powiedzieć, bo takie działania UOKiK to pewna nowość w świecie Youtube. Jest to na pewno sygnał dla wszystkich, że czasy reklamowania wszystkiego bez żadnych konsekwencji bezpowrotnie minęły.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka