w

Twitch przez miesiąc będzie wyróżniał streamerów LGBTQIA+ na stronie głównej i nie tylko

Twitch oficjalnie ogłosił “Miesiąc Dumy” ze specjalnymi funkcjami na stronie, a raczej stronach głównych.


Widzowie w Polsce odczują to nieco mniej, tak przynajmniej wynika z oficjalnych komunikatów Twitcha. Na stronie głównej mają zostać wyróżnieni streamerzy reprezentujący środowisko LGBTQIA+. Z czym to się wiąże? W wielu państwach chodzi o automatyczne odtwarzanie (player u góry strony).

W Polsce nie powinno to być jakoś bardzo zauważalne. Obecnie zmieniło się tyle, że na stronie głównej doszła jedna dodatkowa kategoria. Za granicą jest to “Celebrate Pride”, natomiast w Polsce “Świętuj Dumę”.

Nowa “kategoria” na Twitchu

Trudno nazwać to nawet kategorią, a bardziej sekcją. Jeżeli nie korzystacie ze strony głównej, to w zasadzie tego nie zauważycie.

Jeżeli jednak jesteście częstymi bywalcami strony głównej, to może Wam się to rzucić w oczy. Dodatkowo, jeżeli macie ustawiony język angielski, to praktycznie na pewno w wyróżnionych (player na górze) zobaczycie któregoś ze streamerów LGBTQIA+.

Twitch organizuje też specjalny bal, ale w Polsce raczej będzie o tym cicho. Chyba nikt z Polski nie jest to w zaangażowany.

Czyli jeżeli nie wchodzicie na główną, to pewnie nie dowiecie się o tym, że coś się zmieniło. W innym przypadku już tak.