w

Urząd Celno-Skarbowy ma jednostkę do zajmowania się streamerami i youtuberami

To informacja, która pojawiała się już jakiś czas temu. Teraz zostało to wspomniane publicznie.


Polscy youtuberzy i streamerzy muszą mieć się na baczności. Za kulisami mówiło się od jakiegoś czasu, że polski urząd ma na tapecie sporo osób wśród youtuberów i streamerów, którzy są prześwietlani, nawet o tym nie wiedząc. Nie było jednak nikogo, kto wprost o tym powiedział.

Teraz zostało to powtórzone przez Gimpera, konkretnie podczas odcinka podcastu Zgrzyt. Youtuber wspomniał w nim o prężnym działaniu jednostki dedykowanej właśnie streamerom i youtuberom.

To na pewno jest badane

Można z całą pewnością powiedzieć, że temat streamowania za granicą jest badany. Natomiast według dostępnych informacji podatki mają być odprowadzane ponoć w obcym kraju, więc jest to dobrze przemyślane, przynajmniej na pierwszy rzut oka.

Gimper natomiast wspomina, że mądry urzędnik może tę sprawę rozmontować. Wszystko to jednak będzie potencjalnie trwało kilka ładnych lat. Tak stricte odnośnie jednostki:

Video

Film: https://youtu.be/2MbadLcIgoA

Cały film oczywiście na kanale Zgrzyt. Na pewno wiele mówi się o tym, że sprawy dalszego promowania stron pokroju KD są badane. Każdy jednak ma tego świadomość i wiele osób podejmuje to ryzyko, wierząc, że KAS nie zapuka do ich drzwi. Warto pamiętać, że urząd ma kilka lat na to, by w ogóle zacząć wzywać na ewentualne wyjaśnienia.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka