w

Wykop przeprasza swoich użytkowników. Tych, którzy jeszcze tam zostali po przebudowie serwisu

Nie trzeba być jakimś geniuszem, by zauważyć, że aktywność na polskim portalu Wykop mocno spadła. Stało się to tuż po wprowadzonej przebudowie.


Wykop miał dość specyficzną, ale bardzo stabilną pozycję w polskim Internecie. Swój dom znalazły tam osoby z tagów „famemma” czy „przegryw”. I jak bardzo Wykop nie chciałby tego pokazywać, to jednak dostał ogromnego boosta przez freak fighty czy ogólnie „pato”.

Serwis porzucił swoją starą wersję i wprowadził zupełnie nową. Problem w tym, że zrobiono to w słaby sposób, w efekcie czego najpopularniejsze tagi zaczęły zwyczajnie zamierać.

Wykop przeprasza

Nie ma mowy o przywróceniu starej wersji, natomiast Wykop, konkretnie właściciel – Michał Białek, postanowił przeprosić za wprowadzone zmiany. Czy to przez odpływ ruchu, czy po prostu ze swojej własnej inicjatywy – trudno powiedzieć.

Na pewno na Wykopie jest mniej wpisów, nadal apki na iOS nie działają, a na stronie głównej lądują znaleziska z bardzo małą liczbą wykopów. Problemów jest sporo, dotyczą one tak samo kwestii technicznych, jak i komunikacyjnych. Na razie sytuacja wygląda raczej średnio.

Plany na naprawę są, ale nie wiadomo, ile to wszystko zajmie i czy ludzie powrócą. Sam Wykop nie komentuje tego, jak wygląda obecnie spadek ruchu, więc na razie wszyscy opierają się na domysłach i spadku popularności tych topowych tagów.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka