w ,

Youtuberzy z Minecrafta mają problem. Nie mogą używać „Minecraft” w tytule filmu

Minecraft wprowadził nowe zasady, które mogą zaskoczyć niejedną osobę. Okazuje się, że w tytule filmu Minecraft nie może być jego „motywem przewodnim”.


Na Youtube zajdą za chwilę spore zmiany, jeżeli chodzi o osoby nagrywające Minecrafta. Microsoft zażyczył sobie, żeby nie używać nazwy gry jako motywu przewodniego. Co to konkretnie oznacza? Osoby zarządzające projektem wyraźnie piszą, co przejdzie, a co nie.

Oprócz tego Minecraft nie może się pojawiać w odcinkach sponsorowanych. Dodatkowo nie można tworzyć filmów z Minecrafta, które potem znajdują się za jakimkolwiek paywallem.

Co się zmieni w tytułach?

Jest jedna, główna zasada. Minecraft nie może znajdować się na początku, jako „motyw główny”, czy też „przewodni”. Sposób konstruowania tytułów musi być bardzo konkretny.

Zmiana dość ciekawa, choć nie wiadomo, z czego dokładnie wynika. Po prostu jest to utrudnienie dla wszystkich youtuberów, którzy zajmują się produkcją Mojangu. Teraz będzie trzeba dodatkowo myśleć o tym, czy nie narusza się przypadkiem regulaminu gry przy wstawianiu contentu na Youtube.

Tak patrząc na Polskę, to kilka osób może mieć z tym problem, ale nie jakoś szczególnie dużo. Większość używa nazwy gry w sposób prawidłowy, który nie narusza zasad. Ciekawe też, jakie konsekwencje będą się wiązały z łamaniem tego.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft