w

Oficjalnie potwierdzono Szybkich i wściekłych 11. Vin Diesel mówi o ostatniej części serii

Reklama

Po szybkim i wielkim sukcesie Szybkich i wściekłych 10 zdecydowano się na kolejną odsłonę franczyzy. Wszystko, co wiadomo.


Szybcy i wściekli ponownie królują w kinach od swojej premiery – 19 maja 2023 roku. Minęło dopiero kilka dni od oficjalnego wydania filmu do kin, a ten już bije wszelkie rekordy oglądalności. Nic dziwnego – bilety do kin sprzedają się naprawdę szybko, a na każdym seansie sala jest zapełniona.

Ostatnio mówiliśmy o tym, ile wydano na produkcję Szybkich i wściekłych 10. Co ciekawe, kwota była większa aż o 140 milionów więcej od poprzedniej, 9. części z 2021 roku. Więcej tutaj – KLIK.

11 część Szybkich i wściekłych potwierdzona

Reklama

Wiele się mówi o tym, że Szybcy i wściekli już dawno przeszło swoje najlepsze czasy, a twórcy tworzą kolejne odsłony filmu na siłę. Cóż, sukces 10. części franczyzy potwierdził tylko, jak że widać – forma jeszcze się nie przejadła, choć głosy bywają różne. Z tego powodu chwilę po premierze filmu mogliśmy dowiedzieć się, że twórcy już szykują Szybkich i wściekłych 11.

Źródła filmowe informują, że dyrektorzy jak i obsada są już zarejestrowani do kolejnej części Szybkich i wściekłych. Ponadto Justin Lin, który wyreżyserował ostatnią część filmu, został zastąpiony Louisem Leterrierem, który został zatwierdzony jako reżyser do następnej odsłony.

Reklama

Louis płynnie dołączył do ekipy Szybkich i wściekłych wraz z wrodzonym zrozumieniem franczyzy, która jest jeszcze silniejsza niż dwie dekady temu. Fast X pod jego kierunkiem to thriller o wysokiej intensywności ze wszystkimi spektakularnymi akcjami, emocjami i zwrotami akcji, których fani oczekują – a nawet więcej. Jesteśmy zachwyceni, że będzie kontynuował swoją magię na fotelu reżysera– powiedział prezes Universal Pictures, Peter Cramer.

Co ciekawe – Szybcy i wściekli 11 zostali potwierdzeni jako finalna część, która ma zakończyć historię franczyzy. Jednak ostatnie komentarze Vin Diesela podpowiadają, że tych końcowych części ma więcej, niż tylko jedna. A więc dostaniemy też Szybkich i wściekłych 12?

Na czerwonym dywanie Szybkich i wściekłych 10 w Rzymie Vin Diesel nieoficjalnie potwierdził, że 10. część filmu to jedna z trzech końcowych odsłon serii. Wygląda więc na to, że część 10, 11 i 12 będzie trylogią oficjalnego zakończenia franczyzy.

Patrząc na to, że filmy Szybkich i wściekłych wychodzą średnio co 2-3 lata, możemy przypuszczać, że kolejne części pojawią się do około 2028 roku. Do tego pozostało jeszcze dużo czasu, a więc warto wziąć pod uwagę to, że jeszcze wszystko może się zmienić. Być może następne odsłony franczyzy okażą się tak kasowe, że twórcy zdecydują się jednak na kontynuację?

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Seriale i filmy