w

Oficjalnie potwierdzono Szybkich i wściekłych 11. Vin Diesel mówi o ostatniej części serii

Po szybkim i wielkim sukcesie Szybkich i wściekłych 10 zdecydowano się na kolejną odsłonę franczyzy. Wszystko, co wiadomo.


Szybcy i wściekli ponownie królują w kinach od swojej premiery – 19 maja 2023 roku. Minęło dopiero kilka dni od oficjalnego wydania filmu do kin, a ten już bije wszelkie rekordy oglądalności. Nic dziwnego – bilety do kin sprzedają się naprawdę szybko, a na każdym seansie sala jest zapełniona.

Ostatnio mówiliśmy o tym, ile wydano na produkcję Szybkich i wściekłych 10. Co ciekawe, kwota była większa aż o 140 milionów więcej od poprzedniej, 9. części z 2021 roku. Więcej tutaj – KLIK.

11 część Szybkich i wściekłych potwierdzona

Wiele się mówi o tym, że Szybcy i wściekli już dawno przeszło swoje najlepsze czasy, a twórcy tworzą kolejne odsłony filmu na siłę. Cóż, sukces 10. części franczyzy potwierdził tylko, jak że widać – forma jeszcze się nie przejadła, choć głosy bywają różne. Z tego powodu chwilę po premierze filmu mogliśmy dowiedzieć się, że twórcy już szykują Szybkich i wściekłych 11.

Źródła filmowe informują, że dyrektorzy jak i obsada są już zarejestrowani do kolejnej części Szybkich i wściekłych. Ponadto Justin Lin, który wyreżyserował ostatnią część filmu, został zastąpiony Louisem Leterrierem, który został zatwierdzony jako reżyser do następnej odsłony.

Louis płynnie dołączył do ekipy Szybkich i wściekłych wraz z wrodzonym zrozumieniem franczyzy, która jest jeszcze silniejsza niż dwie dekady temu. Fast X pod jego kierunkiem to thriller o wysokiej intensywności ze wszystkimi spektakularnymi akcjami, emocjami i zwrotami akcji, których fani oczekują – a nawet więcej. Jesteśmy zachwyceni, że będzie kontynuował swoją magię na fotelu reżysera– powiedział prezes Universal Pictures, Peter Cramer.

Co ciekawe – Szybcy i wściekli 11 zostali potwierdzeni jako finalna część, która ma zakończyć historię franczyzy. Jednak ostatnie komentarze Vin Diesela podpowiadają, że tych końcowych części ma więcej, niż tylko jedna. A więc dostaniemy też Szybkich i wściekłych 12?

Na czerwonym dywanie Szybkich i wściekłych 10 w Rzymie Vin Diesel nieoficjalnie potwierdził, że 10. część filmu to jedna z trzech końcowych odsłon serii. Wygląda więc na to, że część 10, 11 i 12 będzie trylogią oficjalnego zakończenia franczyzy.

Patrząc na to, że filmy Szybkich i wściekłych wychodzą średnio co 2-3 lata, możemy przypuszczać, że kolejne części pojawią się do około 2028 roku. Do tego pozostało jeszcze dużo czasu, a więc warto wziąć pod uwagę to, że jeszcze wszystko może się zmienić. Być może następne odsłony franczyzy okażą się tak kasowe, że twórcy zdecydują się jednak na kontynuację?

DołączObserwuj
Więcej z Seriale i filmy