w

Tak wyglądają noże, których używa się w filmach. W ogóle nie przypominają tych prawdziwych

Zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób filmowane są sceny z użyciem noży, np. w takim Krzyku?


Rekwizyty w filmach to stały element scenografii filmowej, serialowej czy po prostu scenicznej. Z roku na rok kwestia pomysłowości w tym kierunku coraz bardziej się rozwija, a scenarzyści wpadają na coraz ciekawsze, a czasem nawet i zabawne pomysły, które sprawią, że nagrywanie niebezpiecznych scen stanie się jeszcze wygodniejsze.

Grunt to stworzenie rekwizytu, który będzie dobrze wyglądał na ekranie, ale przede wszystkim okaże się bezpieczny przy każdym użyciu. Ostatnio pisaliśmy o tym, w jaki sposób nagrywane są sceny z użyciem łamiącego się szkła – KLIK. Ale oczywiście rekwizytów, którymi łatwo się skaleczyć, jest przecież cała masa.

Jak wyglądają noże, które widzimy w filmach?

Ostre przedmioty to stały element przeróżnych filmów grozy czy horrorów. Najpopularniejszych przykładem może być tutaj Krzyk, czyli seria filmowa, w której nóż to w pewnym sensie główny bohater każdej części filmu.

Wiadomo, że sceny, które nagrywa się przy użyciu prawdziwego noża, mogą być naprawdę niebezpieczne – wystarczy chwila nieuwagi, by komuś stała się krzywda. Na to oczywiście dyrektorzy i reżyserowie nie mogą pozwolić na planie. Z pomocą przychodzą rekwizyty noży, które… są naprawdę ciekawe. Zresztą najlepiej zobaczyć to samemu.

TikTok: https://vm.tiktok.com/ZMYCByqYN/

Na pierwszy rzut oka te rekwizyty noży wyglądają naprawdę dziwnie i od razu widać, że coś jest z nimi nie tak – jakby były zabawkowe. Z drugiej strony w filmach nigdy nie robi się większego zbliżenia na nóż, którego używają przestępcy, a jeśli już, to zapewne nóż jest wtedy podmieniany na prawdziwy, ale również tępy i niezagrażający życiu. Teraz pewnie większość osób przy oglądaniu horrorów będzie się mocno przyglądać nożom.

DołączObserwuj
Więcej z Seriale i filmy