Kolejne przecieki do The Sims 5 sugerują, że gra będzie darmowa. Jest jednak haczyk

Sims 4

Reklama

Według najnowszych przecieków, które otoczyły świat The Sims, najnowsza generacja gry ma być darmowa od samego początku.


Ostatnio, głównie za sprawą najnowszego Behind The Sims, będący krótkim livestreamem, który mówi o wszystkich nadchodzących nowościach do The Sims 4, mogliśmy dowiedzieć się więcej o nowej generacji gry, która nadchodzi. Project Rene, bo tak nazywa się projekt, ma być bowiem kolejną grą z serii The Sims.

O wszystkich nowościach związanymi z The Sims 5 pisaliśmy w poprzednim artykule – KLIK. Zostały tam zawarte wszystkie informacje, które twórcy zdecydowali się przekazać na ostatnim streamie. Teraz jednak wyciekło coś, co sugeruje, że gra miałaby być darmowa od samej premiery.

The Sims 5 będzie od początku darmowe?

Reklama

Najnowsze przecieki, których dopatrzyli się gracze, sugerowały, że Project Rene, czyli potencjalne The Sims 5, od samej premiery ma utrzymywać model Free to Play, czyli zupełnie darmowy. Gracze znaleźli te informacje na oficjalnej stronie EA w zakładce Careers, na której można przeglądać oferty pracy w firmie. W ofercie dla Head of Marketplace & Monetization znalazły się 2 dość ważne zdania.

Reklama
https://simscommunity.info/2023/06/28/the-sims-5-free-to-play/

Chodzi bowiem o 2 pierwsze podpunkty:

  • Przejmij rynek treści i UGC w grze Project Rene (bezpłatny i płatny) oraz zarządzaj opartą na danych podróżą zakupową gracza, maksymalizując wartości dla graczy, optymalizując schemat ich wydatków i minimalizując ich odejście.
  • Wyceniaj zawartość w tej darmowej grze, upewniając się, że mamy zoptymalizowaną architekturę cen i treści. Zapewnij zespołom ds. treści wskazówki dotyczące zawartości w grze, aby spełnić wymagania graczy.

Oferta bardzo szybko zniknęła ze strony EA, jednak Simomaniacy stojący na straży zadbali o to, żeby nic się nie zgubiło. Z powyższych informacji wprost jednak wynika, że Project Rene ma być grą na modelu Free to Play, czyli darmowym. Niestety znalazł się też haczyk – twórcy najwidoczniej pracują nad systemem, który ma wprowadzić płatną zawartość i content do zakupu poprzez specjalny sklep.

Wiele lat temu Maxis pracowało nad statusem premium dla graczy, które miało trafić do The Sims 4. Jednak niedługo przed premierą gry wycofano się z tej decyzji. Bardzo możliwe jednak, że koncept wykupowania członkostwa lub jakichś ofert premium do The Sims może się sprawdzić w przypadku Projectu Rene. Nic więcej jednak na ten moment nie wiadomo.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej