w

The Sims 4 będzie dostępne całkowicie za darmo. Twórcy przenoszą podstawę na free to play

The Sims 4 już niedługo będzie dostępne za darmo. Na jak długo?

Reklama

The Sims 4 swoją światową premierę obchodziło 2 września 2014 roku. Od tego momentu minęło już całe 8 lat, jednak trzeba przyznać, że produkcja EA trzyma się naprawdę dobrze, a z roku na rok staje się coraz popularniejsza.

Wszystko to za sprawą systematycznych aktualizacji gry oraz zupełnie nowych rozszerzeń i DLC, które wychodzą do kilku razy w roku. Tylko w 2022 roku wydano aż 1 pełny dodatek, 2 pakiety rozgrywki, a także 6 kolekcji.

Czy The Sims 4 będzie za darmo?

Twórcy na oficjalnych profilach The Sims poinformowali, że The Sims 4 ma stać się darmową grą. Począwszy od 18 października grę będzie można pobrać zupełnie za darmo na platformach Origin oraz Steam, a także na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series XS i Xbox One.

Video

Dla twórców gry taka zmiana oznacza naprawdę spore przedsięwzięcie. Z tego powodu na wszystkich profilach społecznościowych The Sims całkowicie zmieniono szatę graficzną. Aktualny wygląd Twittera prezentuje się bowiem następująco:

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy darmowe The Sims 4 będzie tymczasowym wydarzeniem, czy jest to stała decyzja twórców, dlatego spieszymy z odpowiedzią. Deweloperzy zdecydowali się na przeniesienie swojego tytułu na model free-to-play, co oznacza, że gra już zawsze będzie dostępna dla graczy za darmo. Co jednak ważne – tyczy się do tylko i wyłącznie podstawowej wersji gry.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Sims 4