w

The Sims 4 Ślubne Historie zostało wydane zbyt wcześnie? Twórcy zrezygnowali z tej ciekawej funkcji

Reklama

Modderzy dopatrzyli się w plikach gry bardzo ciekawej opcji, która miała być zaimplementowana w nowym pakiecie rozgrywki.


The Sims 4 Ślubne Historie to najnowszy pakiet rozgrywki, który swoją premierę miał 23 lutego 2022 roku. Przez ostatnie 2 tygodnie gracze zdążyli już głębiej zapoznać się z rozgrywką i funkcjonowaniem nowego DLC i niestety pierwsze opinie wypadają naprawdę blado. Społeczność The Sims dopatrzyła się już wielu nieciekawych bugów czy zepsutych mechanik i wygląda na to, że ich wciąż przybywa.

Z tego powodu gracze bardzo się skarżą na Ślubne Historie i zdecydowania część Simomaniaków uważa, że pakiet wydany został zbyt wcześnie, ponieważ powinien zostać jeszcze dopieszczony w wielu aspektach. Teraz też okazuje się, że modderzy w plikach gry zauważyli też pewną ciekawą rzecz, która jednak nie ma miejsca w rozgrywce. O co chodzi?

Zwierzaki na ślubie w The Sims 4 Ślubne Historie

Reklama

Po wydaniu najnowszego pakietu rozgrywki modderzy, jak zawsze przy premierze nowych DLC do The Sims 4, zaczęli bardzo szczegółowo grzebać w plikach gry w poszukiwaniu interesujących ciekawostek. Jeden z nich, 83bienchen odkrył ukrytą funkcję, nad którą pracowali deweloperzy. Chodzi mianowicie o zwierzęta, które… w dniu ślubu miały przechadzać się z bukietem kwiatów w alejce ślubnej.

Tak, dzięki tej funkcji moglibyśmy prosić naszych zwierzaków o to, by nosiły bukiety lub pierścionki do ołtarza w dniu ślubu naszych Simów. Znaleziono do tego specjalny kod gry.

Reklama

W rzeczywistości istniały plany, aby koty i psy nosiły pierścionki i kwiaty.

Wskazówki/pozostałości tych planów można znaleźć w plikach:

  • wedding_Immediate_Aisle_DogCheck_SendFlowerDown
  • wedding_Immediate_Aisle_DogCheck_SendFlowerUp

Obie interakcje zostały specjalnie ustawione w taki sposób, by pozwalały psom oraz kotom to robić:

  • wedding_Aisle_WalkDown_Ring
  • wedding_Aisle_WalkDown_Flower

Po większym szperaniu okazało się, że jest tego zdecydowanie więcej. Zespół The Sims nie tylko opracował funkcję kodu, który pozwalałby zwierzakom chodzić po alejce, ale również zaprojektowali specjalnie do tego animacje.

Inny modder o nicku chippedscreationscorner wypuścił plik, który rzeczywiście umożliwia skorzystanie z tej funkcji w swojej rozgrywce.

W grze pojawiła się niedokończona opcja, które pozwala na wybranie zwierzaków jako osoby z kwiatami. Z jakiegoś powodu została ustawiona jako interakcja debug. Włączyłem to do normalnej rozgrywki. Jak na razie funkcja działa tylko na małych i dużych psach, ale staram się włączyć ją również dla kotów oraz dodać opcję użycia ich w trzymaniu pierścionków.

Po zainstalowaniu modyfikacji w swojej grze wystarczy wejść do rodziny, którą się gra, kliknąć na ich psa i wybrać opcję „Poproś o trzymanie kwiatów na ślubie”. Następnie podczas wielkiego dnia kliknąć w alejkę i wybrać, który bukiet kwiatów powinien nieść nasz futrzany przyjaciel.

Po tym wszystko jest już gotowe i możemy cieszyć się naszym zwierzakiem trzymającym bukiet na ślubie naszych Simów.

Reklama

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Sims 4