w

To już oficjalne – The Sims 5 zostało w końcu zapowiedziane. Wczesne koncepty, tryb budowania, multiplayer

Tak jak wszyscy podejrzewali, na streamie The Sims został zapowiedziany zupełnie nowy projekt, czyli piąta odsłona gry.


Wczoraj zgodnie z ostatnimi głośnymi zapowiedziami The Sims 4 oficjalnie przeszło na model Free-to-play, co oznacza, że najmłodsza generacja Simsów od wczoraj jest do pobrania już kompletnie za darmo dla wszystkich. Dla EA oraz Maxis było to ogromne wydarzenie, na które się mocno przygotowywali.

Z tego powodu zorganizowano specjalny livestream na YouTube oraz Twitchu nazwany jako Behind The Sims Summit, który miał ogłosić kilka ważnych rzeczy, przedstawić prace deweloperów nad nowymi rozwiązaniami, a także pokazać kilka wczesnych konceptów do gry.

Jakby tego było mało, cały event został poprowadzony przez bardzo znaną ikonę – Phoebe Robinson, będącą popularną amerykańską komiczką i pisarką New York Timesa.

The Sims 5 – to już oficjalnie. Wczesne koncepty i grafika

Wczorajszy stream był bardzo przełomowym wydarzeniem nie tylko dla Simomaniaków i innych graczy, ale również dla samego Maxis. Podczas wczorajszego eventu przedstawiono kilka bardzo interesujących rzeczy, jednak to zapowiedź już piątej części popularnej gry symulacyjnej wzbudziła w społeczności największe emocje. W końcu właśnie na to wszyscy czekali.

I się doczekali. Project Rene, bo taką nazwę nosi nazwa kodowa nowej odsłony gry, została ujawniona już na sam koniec livestreama jako największy news, jaki został przygotowany tego wieczoru. Jedna z głównych projektantek The Sims miała okazję zapowiedzieć wielkie informacje.

Video

Budujemy nową generację gry The Sims i kreatywną platformę. Nowe spojrzenie na The Sims, które znacie i uwielbiacie, dzięki nowym sposobom gry.

Jakby tego było mało, ujawniono kilka wczesnych konceptów do nowego projektu, które wydają się być naprawdę nie z tej ziemi. Pokazano kilka nowych narzędzi, dzięki którym będzie można tworzyć elementy gry w zupełnie inny sposób, niż dotychczas miało to miejsce w każdej poprzedniej części The Sims.

Video

Powrócić ma uwielbiane przez wszystkich Simomaniaków koło barw, a meble będą mogły być modyfikowane w przeróżny sposób, zaczynając od zmiany koloru i kształtu danego elementu, a kończąc na dekorowaniu go kolejnymi ozdobami, jak pokazana na filmiku koncepcyjnym sofa z poduszkami.

Widać, że twórcy stawiają tym razem na ogromną elastyczność. Powstanie nowa platforma, na której gracze będą mogli publikować swoje dzieła przy budowaniu i tworzeniu kolejnych przestrzeni dla Simów. Co więcej, gracze mają również dostać możliwość grania ze swoimi przyjaciółmi. Nie wiadomo jednak, o co konkretnie chodziło.

Oprócz tego zapowiedziano, że nowa generacja Simsów ma być grywalna zarówno na komputerach, jak i urządzeniach przenośnych.

Projektantka zapewnia, że wczesne koncepty, które zdecydowali się ujawnić wczoraj twórcy, to jedynie garstka tego, co przygotowują. Maxis przy tworzeniu nowej generacji The Sims stawia przede wszystkim na nowe możliwości, niespełnione pomysły oraz kompletną elastyczność.

DołączObserwuj
Więcej z Sims 4